Vívó ob: három címvédés csapatban

2012-12-16
Három csapat védte meg címét a vívók budapesti országos bajnokságának vasárnapi versenyeiben: tavalyi sikerét megismételve ismét nyert női kardban a BVSC, férfi párbajtőrben a BHSE és férfi tőrben az MTK.

 

A győzelmek számát tekintve három elsőséggel a BVSC és a Vasas volt a legeredményesebb az ob-n, melynek első két napján az egyéni versenyeket rendezték. A BHSE kettő, a GEAC, az Építők, az UTE és az MTK pedig egy-egy aranyat gyűjtött be.

Eredmények, csapatversenyek:
férfi kard:
elődöntő:
Vasas I.-Vasas II. 45-29
GEAC-BVSC I. 45-35
a 3. helyért:
Vasas II.-BVSC I. 45-43
döntő:
Vasas I.-GEAC 45-40
végeredmény: 1. Vasas I. (Iliász Nikolász, Nemcsik Zsolt, Ravasz Etele, Szilágyi Áron), 2. GEAC (Gáll Csaba, Gémesi Bence, Gémesi Csanád, Valkai Ferenc), 3. Vasas II. (Csaba Márton Bence, Nagy Pál, Nagy Zsolt)

női kard:
elődöntő:
BVSC I.-UTE 45-28
BSE-BVSC II. 45-27
a 3. helyért:
UTE-BVSC II. 45-28
döntő:
BVSC I.-BSE 45-33
végeredmény: 1. BVSC I. (Mikulik Júlia, Varga Dóra, Várhelyi Anna, Várhelyi Kata), 2. BSE (Garam Nóra, Gárdos Judit, Márton Anna, Mihalik Nóra), 3. UTE (Juhász Anna, Katona Renáta, Kerekes Regina, László Luca)

férfi tőr:
elődöntő:
MTK-Építők I. 45-40
Törekvés-BHSE I. 45-28
a 3. helyért:
Építők I.-BHSE I. 42-38
döntő:
MTK-Törekvés 43-36
végeredmény: 1. MTK (Berjozkin Anton, Gátai Róbert, Pilissy Zoltán, Szerémi András), 2. Törekvés (Dósa Dániel, Gróf Attila, Mátyás Bálint, Mazza Lorenzo), 3. Építők I. (Szabados Gábor, Szabados Kristóf, Széki Bence, Zalaba Péter)

női tőr:
elődöntő:
BHSE I.-BHSE II. 45-23
UTE I.-Törekvés 45-31
a 3. helyért:
BHSE II.-Törekvés 45-39
döntő:
UTE I.-BHSE I. 45-36
végeredmény: 1. UTE I. (Gólya Fruzsina, Hajdú Melinda, Kreiss Fanny, Schmél Viktória), 2. BHSE I. (Knapek Edina, Szalai Szonja, Varga Gabriella, Varga Katalin), 3. BHSE II. (Balogh Orsolya, Bernát Viktória, Oravetz Barbara, Somodi Anita)

férfi párbajtőr:
elődöntő:
BVSC I.-MTK 45-41
BHSE I.-Balaton SC 45-39
a 3. helyért:
Balaton SC-MTK 45-36
döntő:
BHSE I.-BVSC I. 45-32
végeredmény: 1. BHSE I. (Boczkó Gábor, Budai Dániel, Imre Géza, Somfai Péter), 2. BVSC I. (Györgyi Levente, Hamar Balázs, Kiss Gergő, Tallár Ákos), 3. Balaton SC (File Mátyás, Rédli András, Siklósi Gergely)

női párbajtőr:
elődöntő:
BVSC I.-BKLVE 45-37
Vasas I.-BHSE 45-30
a 3. helyért:
BHSE-BKLVE 45-37
döntő:
BVSC I.-Vasas I. 45-37
végeredmény: 1. BVSC I. (Bukóczki Bianka, Kazarján Annie, Révész Júlia, Szabó Laura), 2. Vasas I. (Antal Edina, Csomós Flóra, Posovszky Tímea, Szász Emese), 3. BHSE (Budai Dorina, Sziklaváry Franciska, Takács Emese, Várnai Vivien)

 

Forrás: MTI

Címkék: sportesemény,