Sportversenyek naptára 2015

2015-01-10
A 2015-ös év kiemelkedő sporteseményei.

JANUÁR

(DEC. 18)–4. DARTS PDC-világbajnokság, London
1. SÍUGRÁS Négysáncverseny, 2. állomás, Garmisch-Partenkirchen
1. JÉGKORONG NHL, Winter Classic (Washington–Chicago), Washington D.C.
1. LABDARÚGÁS Angol Premier League, 20. (tavaszi első) forduló
3. MERIKAI FUTBALL, NFL Playoff rajtja
3–6. VITORLÁZÁS Repülőhollandi-világbajnokság, Sydney
3–11. SÍFUTÁS Tour de Ski
4. SÍUGRÁS Négysáncverseny, 3. állomás, Innsbruck
4. LABDARÚGÁS Spanyol Primera División, 17. (tavaszi első) forduló
4–17. AUTÓSPORT Dakar-rali, Dél-Amerika
6. LABDARÚGÁS Olasz Serie A, 17. (tavaszi első) forduló (Juventus–Inter)
6. SÍUGRÁS Négysáncverseny, 4. (utolsó) állomás, Bischofshofen
8–11. ASZTALITENISZ Csapatvilágkupa, Dubai
9–31. ABDARÚGÁS Ázsia-kupa, Ausztrália
10. LABDARÚGÁS Francia Ligue 1, 20. (tavaszi első) forduló
10/11. LABDARÚGÁS Topligák: Napoli–Juventus, Roma–Lazio; Barcelona–Atlético M.
10–11. GYORSKORCSOLYA Összetett Európa-bajnokság, Cseljabinszk
12. LABDARÚGÁS Aranylabda-átadás, Zürich
14. VÍZILABDA Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, harmadik (első 2014-es) játéknap
15–II. 1. KÉZILABDA Férfi világbajnokság, Katar
16–18. VÍZILABDA Női Euroliga és LEN-kupa, 2. selejtezőkör
16–18. ÖTTUSA Hungarian Open, Budapest
17–II. 8. LABDARÚGÁS Afrikai Nemzetek Kupája, Egyenlítői-Guinea
18. LABDARÚGÁS Topligák: M. City–Arsenal
19–II. 1. TENISZ Ausztrál nemzetközi bajnokság (Australian Open), Melbourne
20. VÍZILABDA Férfi Világliga, 3. forduló, Görögország–Magyarország
22–25. AUTÓSPORT Rali-vb rajtja, Monte-Carlo-rali
23–25. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA Európa-bajnokság, Dordrecht
25. JÉGKORONG NHL, All-Star Game, Columbus
26–II. 1. MŰKORCSOLYA Európa-bajnokság, Stockholm
27. VÍZILABDA Női Világliga, 3. forduló, Magyarország–Franciaország
27–II. 3. BIATLON Európa-bajnokság, Otepää
28–II. 1. ASZTALITENISZ World Tour-verseny, Budapest
30. KÉZILABDA Női Bajnokok Ligája, középdöntő rajtja
30. LABDARÚGÁS Német Bundesliga, 18. (tavaszi első) forduló
31. LABDARÚGÁS Topligák: Chelsea–M. City

 

FEBRUÁR  

1. JÉGKORONG EBEL, alapszakasz vége
1. JÉGKORONG Mol Liga, alapszakasz vége
1. MERIKAI FUTBALL, NFL Super Bowl XLIX, Glendale
2–15. LPESI SÍ Világbajnokság, Vail/Beaver Creek
3–7. TENISZ A Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport tornája, Budapest
3–8. ÖKÖLVÍVÁS Bocskai István emlékverseny, Debrecen
4. KÉZILABDA Férfi Magyar Kupa, elődöntő, odavágók
4–14. TÉLI UNIVERSIADE Granada
5. DARTS Premier League, rajt, Leeds
6. RÖGBI Hat Nemzet, első forduló
6–8. SPORTLÖVÉSZET Légfegyveres országos bajnokság, Százhalombatta
6-8. ASZTALITENISZ Európa Top-16, Baku
7/8. LABDARÚGÁS Topligák: Juventus–Milan; Atlético M.–Real M.
10. JÉGKORONG EBEL, rájátszás rajtja
10. ÉGKORONG Mol Liga, rájátszás rajtja
10. LABDARÚGÁS U20-as világbajnokság (Új-Zéland) sorsolása
11. VÍZILABDA Férfi Európa-kupa, elődöntő, odavágók
11–15. KÉZILABDA Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 9. forduló
12–15. GYORSKORCSOLYA Távonkénti vb, Heerenveen
12–15. AUTÓSPORT Rali-vb, Svéd-rali
15. KOSÁRLABDA NBA, All Star-mérkőzés, New York
17. VÍZILABDA Férfi világliga, 4. forduló, Szlovákia–Magyarország
17–18. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, odavágók egyik fele
18. VÍZILABDA Női Euroliga és LEN-kupa, negyeddöntő, odavágók
18. KOSÁRLABDA Női Euroliga, csoportkör vége
18. KÉZILABDA Férfi Magyar Kupa, elődöntő, visszavágók
18–22. KÉZILABDA Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. (utolsó) forduló
18–22. KERÉKPÁR Pálya-világbajnokság, Saint-Quentin-en-Yvelines
18–III. 1. ÉSZAKI SÍ Világbajnokság, Falun
19. LABDARÚGÁS Európa-liga, a 16 közé jutásért, odavágók
20–21. LABDARÚGÁS NB II, 16. (tavaszi nyitó) forduló
21. TLÉTIKA Téli dobó országos bajnokság
21–22. ATLÉTIKA Fedettpályás országos bajnokság, Syma Csarnok
22. KÉZILABDA Férfi NB I, alapszakasz vége
24. VÍZILABDA Női világliga, 4. forduló, Magyarország–Oroszország
24–25. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, odavágók másik fele
25. KÉZILABDA Női Magyar Kupa, negyeddöntő
26. LABDARÚGÁS Európa-liga, a 16 közé jutásért, visszavágók
27–III. 1. LABDARÚGÁS 18. (tavaszi első) forduló
28. KOSÁRLABDA Női NB I/A, alapszakasz utolsó fordulója
28–III. 1. GYORSKORCSOLYA Sprint vb, Asztana
28/1. LABDARÚGÁS Topligák: Liverpool–M. City; Roma–Juventus

 

MÁRCIUS  

1. LABDARÚGÁS Angol Ligakupa, döntő, Wembley Stadion
2–15. BIATLON Világbajnokság, Kontiolahti
2–8. SPORTLÖVÉSZET Légfegyveres Európa-bajnokság, Arnhem
4. LABDARÚGÁS Magyar Kupa, negyeddöntő, odavágók
4. ÍZILABDA Férfi Európa-kupa, elődöntő, visszavágók
6–8. ATLÉTIKA Fedett pályás Eb, Prága
6/8. LABDARÚGÁS NB I (19.) Ferencváros–Győr
6–8. TENISZ Davis Kupa, euro-afrikai zóna, II-es csoport: Magyarország–Moldova
7–8. BIRKÓZÁS Kötöttfogású birkózó Magyar Nagydíj, Szombathely
7. LABDARÚGÁS Orosz Premjer-liga, 18. (tavaszi első) forduló
7. KOSÁRLABDA Férfi NB I/A, alapszakasz utolsó fordulója
7. JÉGKORONG Mol Liga, a döntő rajtja
7/8. LABDARÚGÁS Topligák: Napoli–Inter
7–8. GYORSKORCSOLYA Összetett vb, Calgary
8. AUTÓSPORT Rali-vb, Mexikói-rali
10–11. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók egyik fele
11. VÍZILABDA Női Euroliga és LEN-kupa, negyeddöntő, visszavágók
11–15. KÉZILABDA Férfi Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, odavágók
12. LABDARÚGÁS Európa-liga, nyolcaddöntő, odavágók
13/15. LABDARÚGÁS NB I (20.) MTK–Videoton
13–15. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLY Világbajnokság, Moszkva
13–22. BIATLON Világkupa vége, Hanti-Manszijszk
14. KÉZILABDA Férfi NB I, a rájátszás rajtja
14. KÉZILABDA Női NB I, alapszakasz vége
15. ATLÉTIKA Dobó Európa-kupa, Leiria
15. KÉZILABDA Női Bajnokok Ligája, középdöntő vége
15. FORMULA–1 Ausztrál GP, Melbourne (1. verseny)
15. SÍFUTÁS Világkupa vége, Oslo
17. VÍZILABDA Férfi világliga, 5. forduló, Románia–Magyarország
17. LABDARÚGÁS Magyar Ligakupa, negyeddöntő, odavágók
17–18. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók másik fele
18–22. KÉZILABDA Férfi Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
18–22. ALPESI SÍ Világkupa vége, Méribel
19–22. ATLÉTIKA Spuri Balaton Szupermaraton
19. LABDARÚGÁS Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók
19–20. KARATE EKF karate Európa-bajnokság, Törökország
21. RÖGBI Hat nemzet, utolsó forduló
20–25. LABDARÚGÁS U17-es labdarúgó Európa-bajnoki selejtező, elitkör, Magyarország
20/22. LABDARÚGÁS NB I (21.) DVSC–DVTK, Ferencváros–MTK
21/22. LABDARÚGÁS Topligák: Liverpool–M. United; Barcelona–Real M.
21–22. SÍUGRÁS Világkupa vége, Planica
21–23. KOSÁRLABDA Férfi Adria-liga, alapszakasz utolsó fordulója
23–29. MŰKORCSOLYA Világbajnokság, Sanghaj
24. VÍZILABDA Női világliga, 5. forduló, Olaszország–Magyarország
25–29. TEKVONDÓ Olimpiai súlycsoportos tekvondó Európa-bajnokság, Nalcsik
27–29. KÉZILABDA SEHA-liga, final four, k.k.h.
28. KERÉKPÁR Terem országos bajnokság, Baj
28. ATLÉTIKA Mezeifutó világbajnokság, Kuijang
28. KARATE JKA karate Európa-bajnokság, Prága
28. FITNESZ Coca-Cola Testébresztő Fitnesznap
28. VÍZILABDA Férfi Európa-kupa, döntő, odavágó
28–29. KÉZILABDA Női Magyar Kupa, négyes döntő, k.k.h.
28–IV. 4. JÉGKORONG Női világbajnokság, Malmö
29. LABDARÚGÁS Magyarország–Görögország, Eb-selejtező
29. GYORSASÁGIMOTOROS-VB Katari Nagydíj, Losail (1. verseny)
29. FORMULA–1 Malajziai GP, Sepang (2. verseny)

 

ÁPRILIS  

1. LABDARÚGÁS Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágók
1–4. ÚSZÁS Úszó Budapest-bajnokság
3–12. KÉZILABDA Női Bajnokok Ligája, negyeddöntők
4. VÍZILABDA Férfi ob I, alapszakasz vége
4. ATLÉTIKA Tájfutás, hosszútávú országos bajnokság, Balotaszállás
4/5. LABDARÚGÁS Topligák: Arsenal–L’pool; Dortmund–Bayern; Roma–Napoli; OM–PSG
5. FORMULA–1 Bahreini GP, Szahír (3. verseny)
5. BASEBALL MLB. Alapszakasz rajtja
6–12. JÉGKORONG Divízió 1B-s női világbajnokság, Peking
7. JÉGKORONG EBEL, a döntő rajtja
8. LABDARÚGÁS Magyar Kupa, elődöntő, odavágók
8–12. KÉZILABDA Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, odavágók
9–12. GOLF Masters, Augusta
9–12. CSELGÁNC Európa-bajnokság, Glasgow
9–18. SÚLYEMELÉ Európa-bajnokság, Tbiliszi
10/12. LABDARÚGÁS NB I (23.) Ferencváros–Újpest
10–12. VÍZILABDA Női LEN-kupa, final four, k.k.h.
11. VÍZILABDA Férfi Európa-kupa, döntő, visszavágó
11. LABDARÚGÁS Francia Ligakupa, döntő, k.k.h.
11. JÉGKORONG NHL, alapszakasz vége
11/12. LABDARÚGÁS Topligák: M. United–M. City
11–12. DUATLON Hosszú és sprinttávú duatlon Európa-bajnokság, Horst
11–12. TOLLASLABDA Országos bajnokság, Pécs
12. KERÉKPÁR Hegyi országos bajnokság
12. GYORSASÁGIMOTOROS-VB Amerikai Nagydíj, Austin (2. verseny)
12. KÉZILABDA Női NB I, a rájátszás (1–4. helyért) rajtja
13–19. TORNA Egyéni Európa-bajnokság, Montpellier
14. VÍZILABDA Férfi világliga, 6. (utolsó) forduló, Magyarország–Görögország
14–16. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, negyeddöntő, odavágók
15. KOSÁRLABDA NBA, alapszakasz vége
15–19. KÉZILABDA Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
16. KARATE Nyílt shidokan karate világbajnokság, Budapest
16. PANKRÁCIÓ WWE Live show, Budapest Sportaréna
17–18. KARATE Shinkyokushin karate Európa-bajnokság, Varsó
17/19. LABDARÚGÁS NB I (24.) DVTK–Videoton
18. KOSÁRLABDA NBA, rájátszás kezdete
18/19. LABDARÚGÁS Topligák: Chelsea–M. United; Inter–Milan
18–19. ATLÉTIKA Telekom Vivicittá Városvédő Futás (félmaratoni és más távok)
18–29. SAKK Csapat-világbajnokság, Cahkadzor (férfiak) és Csengtu (nők)
18–V. 4. SNOOKER Világbajnokság, Sheffield
19. ATLÉTIKA Telekom Vivicittá Városvédő Futás
19. FORMULA–1 Kínai GP, Sanghaj (4. verseny)
19. GYORSASÁGIMOTOROS-VB Argentin Nagydíj, Termas de Rio Hondo (3. verseny)
19–25. JÉGKORONG Divízió 1A-s világbajnokság, Krakkó
21. VÍZILABDA Női világliga, 6. forduló, Magyarország–Oroszország
21. LABDARÚGÁS Magyar Ligakupa, negyeddöntő, visszavágók
21–23. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, negyeddöntő, visszavágók
23–26. CSELGÁNCS Európa-bajnokság, Glasgow
24–25. KÉZILABDA Férfi Magyar Kupa, final four, k.k.h.
24/26. LABDARÚGÁS NB I (25.) Ferencváros–DVTK
24–26. VÍZILABDA Női Euroliga, final four, k.k.h.
25/26. LABDARÚGÁS Topligák: Arsenal–Chelsea; Inter–Roma
25–26. BIRKÓZÁS Szabadfogású birkózó országos bajnokság, Miskolc
26. FITNESZ FitBalance (Sport - Fitnesz - Életmód - Expo - Fesztivál), Budapest Sportaréna
26. AUTÓSPORT Rali-vb, Argentin-rali.
26–V. 3. ASZTALITENISZ Egyéni világbajnokság, Szucsou
29. LABDARÚGÁS Magyar Kupa, elődöntő, visszavágók
29/30. KÉZILABDA Férfi Eb-selejtező, Oroszország–Magyarország
29–V. 3. RITMIKUS GIMNASZTIKA Európa-bajnokság, Minszk
30–V. 3. ÖTTUSA Világkupa, Kecskemét

 

MÁJUS  

1. NAGY FUTAM Légi és aszfaltshow, Budapest-Belváros
1/3. LABDARÚGÁS NB I (26.) DVSC–Videoton
1–3. KAJAK-KENU Európa-bajnokság, Racice
1–17. JÉGKORONG Világbajnokság, Csehország
2. VÍZILABDA Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, utolsó játéknap
2. BIRKÓZÁS Kötöttfogású birkózó országos bajnokság, Szigetszentmiklós
2–3. AUTÓSPORT WTCC-hétvége (3. állomás), Hungaroring
2/3. KÉZILABDA Férfi Eb-selejtező, Magyarország–Oroszország
2/3. LABDARÚGÁS Topligák: Napoli–Milan
3. GYORSASÁGIMOTOROS-VB Spanyol Nagydíj, Jerez.
5–7. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, elődöntő, odavágók
5–10. RÖPLABDA Klubvilágbajnokság, k.k.h. (férfiak), ill. Svájc (nők)
6. KÉZILABDA Férfi NB I, a rájátszás (1–6. forduló, Magyarország–Oroszország
6–10. Női és férfi erőemelő Európa-bajnokság, Chemnit  
8/10. LABDARÚGÁS NB I (27.) Ferencváros–DVSC
9/10. LABDARÚGÁS Topligák: Chelsea–Liverpool; Milan–Roma
9–10. KÉZILABDA Női Bajnokok Ligája, final four, Budapest
9–31. KERÉKPÁR Olasz országúti körverseny (Giro d’Italia)
10. KÉZILABDA Férfi NB I, a döntő rajtja
10. FORMULA–1 Spanyol GP, Barcelona (5. verseny)
12. LABDARÚGÁS Magyar Ligakupa, elődöntő, odavágók
12–14. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, elődöntő, visszavágók
12–17. TEKVONDÓ Világbajnokság, Cseljabinszk
14. LABDARÚGÁS Női Bajnokok Ligája, döntő, Berlin
15. ATLÉTIKA Gyémánt Liga rajtja, Doha
15–17. KOSÁRLABDA Férfi Euroleague, final four, Madrid
16. KERÉKPÁR Kritérium országos bajnokság, Újkígyós
16/17. LABDARÚGÁS Topligák: M. United–Arsenal; Inter–Juventus; Atlético M.–Barcelona
16–17. KÉZILABDA Férfi EHF Kupa, négyesdöntő
16–17. ASZTALITENISZ Extraliga négyes döntő (később kijelölendő helyszínen)
17. TÖMEGSPORT Coca-Cola Testébresztő Női Futógála
17. ATLÉTIKA Gyémánt Liga-verseny, Sanghaj
17. GYORSASÁGIMOTOROS-V Francia Nagydíj, Le Mans
20. LABDARÚGÁS Magyar Kupa, döntő, k.k.h.
21. DARTS Premier League, playoff, London
22–24. KAJAK-KENU Maratoni országos bajnokság, Győr
23. LABDARÚGÁS Német Bundesliga, 34. (záró) forduló
23. LABDARÚGÁS Francia Ligue 1, 38. (záró) forduló
23. KERÉKPÁR Visegrád 4, Magyar Nagydíj
23. TEKVONDÓ Poomsae országos bajnokság, Tápiósáp
23/24. LABDARÚGÁS Olasz Serie A: Juventus–Napoli, Lazio–Roma
23–24. ÚSZÁS Hosszútávúszó medencés országos bajnokság, Miskolc
23–28. VÍZILABDA Férfi vízilabda világliga, döntő, Bergamo
23-VI.1. RÖPLABDA Női Európa-bajnokság, Hollandia és Belgium
24. TRIATLON Középtávú triatlon-világbajnokság, Rimini
24. AUTÓSPORT Portugál-rali
24. LABDARÚGÁS Angol Premier League, 38. (záró) forduló
24. LABDARÚGÁS Spanyol bajnokság (Primera División), 38. (záró) forduló
24. KÉZILABDA Női NB I, a rájátszás vége
24. KÉZILABDA Férfi NB I, a döntő vége
24. FORMULA–1 Monacói GP, Monte-Carlo (6. verseny)
24–VI. 7. TENISZ Francia nemzetközi bajnokság (Roland Garros), Párizs
26. LABDARÚGÁS Magyar Ligakupa, elődöntő, visszavágók
27. LABDARÚGÁS Európa-liga, döntő, Varsó
27. TÖMEGSPORT Kihívás napja (Challenge Day)
28–30. VÍZILABDA Férfi Bajnokok Ligája, hatos döntő (final six), Barcelona
28–29. FIFA A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség tisztújító kongresszusa, Zürich
29–30. TÖMEGSPORT Budapesti Nagy Sportágválasztó, Merkapt Sportközpont
29–31. LABDARÚGÁS 30. (utolsó) forduló (Videoton–FTC, DVTK–MTK)
29–31. EVEZÉS Európa-bajnokság, Poznan
30. LABDARÚGÁS Angol FA-kupa, döntő, Wembley Stadion
30. LABDARÚGÁS Német Kupa, döntő, Olimpiai Stadion, Berlin
30. LABDARÚGÁS Spanyol Király-kupa, döntő, k k.h.
30. LABDARÚGÁS Francia Kupa, döntő, Stade de France
30. LABDARÚGÁS Orosz Premjer-liga, 30. (záró) forduló
30. ATLÉTIKA Gyémánt Liga-verseny, Eugene
30–31. LABDARÚGÁS NB II, 30. (utolsó) forduló
30–31. KÉZILABDA Férfi Bajnokok Ligája, final four, Köln
30–VI. 20. LABDARÚGÁS U20-as világbajnokság, Új-Zéland
31. LABDARÚGÁS Olasz bajnokság (Serie A), 38. (záró) forduló
31. GYORSASÁGIMOTOROS-VB Olasz Nagydíj, Mugello

 

JÚNIUS  

3. LABDARÚGÁS Magyar Ligakupa, döntő, k.k.h.
4. KOSÁRLABDA NBA, a döntő rajtja
4. ATLÉTIKA Gyémánt Liga, Róma
5–7. KAJAK-KENU Vb-válogató, Szeged
6. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája, döntő, Berlin
6–12. VÍVÁS Európa-bajnokság, Montreux
6–VII. 5. LABDARÚGÁS Női világbajnokság, Kanada
6. ATLÉTIKA Tájfutás, éjszakai országos bajnokság, Pusztamarót
6/7. KÉZILABDA Női vb-selejtező, Ausztria-Magyarország
(?)7. LABDARÚGÁS Olasz Kupa, döntő, Stadio Olimpico, Róma
7. FORMULA–1 Kanadai GP, Montreal (7. verseny)
7. ATLÉTIKA Gyémánt Liga-verseny, Birmingham
9–14. VÍZILABDA Női világliga-szuperdöntő, k.k.h.
9–14. MŰUGRÁS Európa-bajnokság, Rostock
10/11. KÉZILABDA Férfi Eb-selejtező, Portugália–Magyarország
11. ATLÉTIKA Gyémánt Liga, Oslo.
11–28. KOSÁRLABDA Női Európa-bajnokság, Magyarország és Románia
11–VII. 4. LABDARÚGÁS Copa América, Chile
12–28. EURÓPAI JÁTÉKOK Baki (egyúttal birkózó Európa-bajnokság is)
13. LABDARÚGÁS Finnország–Magyarország, Eb-selejtező
13. ATLÉTIKA Gyémánt Liga, New York.
13–14. AUTÓSPORT Le Mans-i 24 órás verseny
13–14. AUTÓSPORT WSR-hétvége (4. állomás), Hungaroring
13/14. KÉZILABDA Férfi Eb-selejtező, utolsó csoportmeccs, Magyarország–Ukrajna
13/14. KÉZILABDA Női vb-selejtező, Magyarország-Ausztria
14. GYORSASÁGIMOTOROS-VB Katalán Nagydíj, Barcelona
14. AUTÓSPORT Szardínia-rali.
14. TÖMEGSPORT K&H mozdulj! maraton- és félmaratonváltó
17–30. LABDARÚGÁS U21-es Európa-bajnokság, Csehország
18–21. GOLF US Open, University Place
20. TÖMEGSPORT Brutálfutás 4.0
20. ATLÉTIKA Tájfutás, középtávú országos bajnokság, Mánfa
20–21. ÚSZÁS Magyar Úszás Napja, nyíltvízi országos bajnokság, Balatonfüred
20–21. CSELGÁNCS Olimpiai kvalifikációs cselgáncs Grand Prix, Budapest
20–21. ATLÉTIKA Csapat Európa-bajnokság
21. ATLÉTIKA Tájfutás, váltó országos bajnokság, Mánfa
21. FORMULA–1 Osztrák GP, Red Bull Ring, Spielberg (8. verseny)
23–28. VÍZILABDA Férfi világliga-szuperdöntő, Bergamo
25–28. VERSENYTÁNC Látványtánc Európa-bajnokság, Balatonfüred
26–28. SPORTLÖVÉSZET Koronglövő országos bajnokság, Balatonfűzfő
26. KERÉKPÁR időfutam országos bajnokság, Ibrány
27. AQUATLON Aquatlon Európa-bajnokság, Köln
27. GYORSASÁGIMOTOROS-VB Holland Nagydíj, Assen
27–28. TRIATLON Hosszútávú triatlon-világbajnokság, Motala
27–VII. 2. ÚSZÁS Országos bajnokság, Győr
28. KERÉKPÁR országúti országos bajnokság, Ibrány
28–VII. 6. ÖTTUSA Világbajnokság, Berlin
29–VII. 2. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, selejtező, 1. forduló, odavágók
29–VII. 12. TENISZ Angol nemzetközi bajnokság (Wimbledon), London

 

JÚLIUS  

   TÖMEGSPORT Balaton-átúszás
3–5. KAJAK-KENU Maratoni Európa-bajnokság, Bohinj
3–14. UNIVERSIADE Kvangdzsu
3–5. SPORTLÖVÉSZET Koronglövő országos bajnokság, Balatonfűzfő
4. ATLÉTIKA Gyémánt Liga, Párizs
4–18. AMERIKAI FUTBALL Világbajnokság, Stockholm
4–5. REPÜLŐSPORT Red Bull Air Race (a vb 4. állomása), Budapest
4–26. KERÉKPÁR Francia országúti körverseny (Tour de France)
5. FORMULA–1 Brit GP, Silverstone (9. verseny)
7. ATLÉTIKA Gyulai István Memorial Magyar Nagydíj, Székesfehérvár
7–9. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, selejtező, 1. forduló, visszavágók
7–26. LABDARÚGÁS CONCACAF Arany-kupa, Egyesült Államok
9–11. VÍZILABDA Férfi nemzetközi torna, Vodafone-kupa
9–12. TRIATLON Európa-bajnokság, Genf
9–19. LABDARÚGÁS Strandfoci-világbajnokság, Espinho
14–16. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, selejtező, 2. forduló, odavágók
(?)15–19. RÖPLABDA Férfi Világliga, döntő, k.k.h.
15–23. VÍVÁS Világbajnokság, Moszkva
17–20. GOLF Open bajnokság, St. Andrews
17. ATLÉTIKA Gyémánt Liga, Monte-Carlo
17–19. KAJAK-KENU Vb-válogató, Szolnok
18–19. TRIATLON Vegyes váltó világbajnokság, Hamburg
18–VIII. 2. SPORTLÖVÉSZET Európa-bajnokság, Maribor
19. FORMULA–1 Német GP, Nürburgring (10. verseny)
21–23. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, selejtező, 2. forduló, visszavágók
22–26. RÖPLABDA Női World Grand Prix, döntő, Omaha
24–VIII. 9. VIZES VB (MEDENCÉS SPORTOK) Világbajnokság, Kazany
24–25. ATLÉTIKA Gyémánt Liga, London
25. LABDARÚGÁS 2018-os világbajnokság, a selejtezőcsoportok sorsolása, Szentpétervár
25–VIII. 1. EYOF, Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, Tbilisz  
25–26. KERÉKPÁR Central European Tour, Szerencs–Ibrány–Gödöllő–Budapest
26. FORMULA–1 Magyar GP, Hungaroring (11. verseny)
28–30. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, selejtező, 3. forduló, odavágók
30. ATLÉTIKA Gyémánt-liga, Stockholm
31. TÉLI OLIMPIA A 2022-es házigazda kiválasztása (NOB-közgyűlés), Kuala Lumpur

 

AUGUSZTUS  

  TÖMEGSPORT Öbölátúszás, Balatonfüred–Tihany
3–9. ÍJÁSZAT IFAA terep Európa-bajnokság, Kil (Svédország)
4–6. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, selejtező, 3. forduló, visszavágók
6–8. FEKVENYOMÁS Európa-bajnokság, Plzen
6–15. ÖKÖLVÍVÁS Férfi Európa-bajnokság, Szófia
7–9. ATLÉTIKA Országos bajnokság, Székesfehérvár
7–9. RITMIKUS GIMNASZTIKA Világkupa (5. állomás), Budapest
8–9. TRIATLON Világkupa (5. állomás), Tiszaújváros
11. LABDARÚGÁS Európai Szuperkupa-mérkőzés, Tbiliszi
11–23. LOVASSPORT Európa-bajnokság, Aachen
13–16. GOLF PGA-bajnokság, Kohler
(?)13–16. AUTÓSPORT Hungarian Baja nemzetközi terepraliverseny, Pápa
17–23. ÖTTUSA Európa-bajnokság, Bath
18–20. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, playoff-kör, odavágók
19–23. KAJAK-KENU Olimpiai kvalifikációs világbajnokság, Milánó
(?)22–23. AUTÓSPORT Autókrossz Eb-futam, Nyirád
22–30. ATLÉTIKA Világbajnokság, Peking
22–IX. 6. RÖPLABDA Női Világkupa, Japán
22–IX. 13. KERÉKPÁR Spanyol országúti körverseny (Vuelta a Espana)
23. FORMULA–1 Belga GP, Spa-Francorchamps (12. verseny)
24–30. ÍJÁSZAT IFAA vadászíjász-világbajnokság, Gödöllő
25–27. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, playoff-kör, visszavágók
25–30. CSELGÁNCS Világbajnokság, Asztana
26-28. KAJAK-KENU Országos bajnokság, Szolnok
27–30. LOVASSPORT Kettesfogathajtó-vb, Fábiánsebestyén
29. TÖMEGSPORT Brutálfutás Budapest 2.0
30–IX. 6. EVEZÉS Világbajnokság, Lac d’Aiguebelette
31–IX. 13. TENISZ Amerikai nemzetközi bajnokság (US Open), New York

 

SZEPTEMBER  

  NYÁRI OLIMPIA Jelentkezési szándék megerősítésének határideje a 2024-es rendezésre
3. ATLÉTIKA Gyémánt Liga,, Zürich
4. LABDARÚGÁS Magyarország–Románia, Eb-selejtező
4–6. KAJAK-KENU Előolimpia, Rio de Janeiro
5–6. AUTÓSPORT Kamion Eb-futam (7. állomás), Hungaroring
5–20. KOSÁRLABDA Férfi Európa-bajnokság, Berlin, Montpellier, Riga, Zágráb + Lille
6. FORMULA–1 Olasz GP, Monza (13. verseny)
7. LABDARÚGÁS Észak-Írország–Magyarország, Eb-selejtező
7–13. RITMIKUS GIMNASZTIKA Olimpiai kvalifikációs világbajnokság, Stuttgart
7–15. BIRKÓZÁS Olimpiai kvalifikációs világbajnokság, Las Vegas
8–23. RÖPLABDA Férfi Világkupa, Japán
9–20. SPORTLÖVÉSZET Koronglövő-világbajnokság, Lonato
10. AMERIKAI FUTBALL NFL. Szezonrajt
10–X. 4. SAKK Világkupa, Baki
11. ATLÉTIKA Gyémánt Liga zárása (14. állomás), Brüsszel
11. TÖMEGSPORT Budapest Spar Maraton
11–13. KAJAK-KENU Maratoni világbajnokság, Győr
11–13. SPORTLÖVÉSZET Országos bajnokság, 25 m, Budapest
12. TÁJFUTÁS rövidtávú országos bajnokság, Szeged
13. TÁJFUTÁS sprint váltó országos bajnokság, Szeged
13. KERÉKPÁR Páros országos bajnokság
13. TRIATLON Hosszú távú Európa-bajnokság, Weymouth
13. ATLÉTIKA Wizz Air Budapest Félmaraton
15–17. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, csoportkör, 1. forduló
15–20. TRIATLON Világbajnoki döntő, Chicago
18–19. TÖMEGSPORT Budapesti Nagy Sportágválasztó, Merkapt Sportközpont
18–X. 31. RÖGBI Világbajnokság, Anglia
19–27. KERÉKPÁR Országúti vb, Richmond
19–20. SPORTLÖVÉSZET Országos bajnokság, 50 m, Budapest
19–20. ERŐEMELÉS Magyar bajnokság, Orosháza
20. FORMULA–1 Szingapúri GP, Marina Bay (14. forduló)
25–X. 4. ASZTALITENISZ Európa-bajnokság, Jekatyerinburg
25–X. 4. RÖPLABDA Női Európa-bajnokság, Hollandia és Belgium
26–27. BIRKÓZÁS Női országos bajnokság, Tatabánya
27. FORMULA–1 Japán GP, Szuzuka (15. verseny)
29–X. 1. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, csoportkör, 2. forduló

 

OKTÓBER  

3–4. KARATE WSKA világbajnokság, Bielsko Biala
4. BASEBALL MLB. Alapszakasz vége
5–18. ÖKÖLVÍVÁS Olimpiai kvalifikációs férfi világbajnokság, Doha
8. LABDARÚGÁS Magyarország–Feröer, Eb-selejtező
8–11. GOLF Presidents-kupa, Incson
9–18. RÖPLABDA Férfi Európa-bajnokság, Bulgária és Olaszország
10. TRIATLON Ironman-világbajnokság, Hawaii
10–11. TÖMEGSPORT SPAR Budapest Maraton Fesztivál
11. LABDARÚGÁS Görögország–Magyarország, Eb-selejtező
11. FORMULA–1 Orosz GP, Szocsi (16. forduló)
11–31. SAKK Női világbajnoki párosmérkőzés, k.k.h.
14–18. SZABADIDŐSPORT Nemzetközi Szabadidősport-szövetség éves kongresszusa, Bp.
14–18. DUATLON Világbajnokság, Adelaide
16–18. ASZTALITENISZ Férfi világkupa, Halmstad
(?)16–18. AUTÓSPORT Mecsek Rally nemzetközi raliverseny, Pécs
17. TÁJFUTÁS Normál távú országos bajnokság, Dobogókő
17–18. SÚLYEMELÉS Országos bajnokság
18. TÁJFUTÁS Egyesületi váltó országos bajnokság, Dobogókő
20–22. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, csoportkör, 3. forduló
23–XI. 1. TORNA Világbajnokság, Glasgow
24–25. TÁJFUTÁS Csapat országos bajnokság, Lillafüred
25. FORMULA–1 Egyesült Államok GP, Austin (17. verseny)
30–XI. 1. ASZTALITENISZ Női világkupa, k.k.h.
31. FITNESZ DECATHLON FittAréna

 

NOVEMBER  

1. FORMULA–1 Mexikói GP, Mexikóváros (18. verseny)
3–5. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, csoportkör, 4. forduló
3–8. TENISZ WTA-vb, Csuhaj
5–7. ÚSZÁS Rövid pályás úszó országos bajnokság, Százhalombatta
8. GYORSASÁGIMOTOROS-VB Valenciai Nagydíj, Valencia (18., utolsó verseny)
9–15. ERŐEMELÉS Női és férfi erőemelő világbajnokság, Hamm
12–15. AUTÓSPORT Rali-vb utolsó (13.) állomása, Wales-rali
12–22. SAKK Csapat Európa-bajnokság, Reykjavík
14–15. TENISZ Fed-kupa-döntő, k.k.h.
14–15. ATLÉTIKA Balaton Maraton és Félmaraton
15. FORMULA–1 Brazil GP, Interlagos (19. verseny)
15. AUTÓSPORT Brit Nagydíj.
16–22. TENISZ ATP-vb, London
18–21. ÖKÖLVÍVÁS Női országos bajnokság, Vecsés.
20–29. SÚLYEMELÉS Világbajnokság, Houston
21–22. TEKVONDÓ Országos bajnokság, Budapest
24–26. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, csoportkör, 5. forduló
27–29. TENISZ Davis-kupa-döntő, k.k.h.
27–29. SPORTLÖVÉSZET Hungarian Open nemzetközi légfegyveres verseny, Győr
29. FORMULA–1 Abu-dzabi GP, Jasz Marina (20., utolsó verseny)

 

DECEMBER  

2–5. ÖKÖLVÍVÁS Férfi ökölvívó országos bajnokság, Hévíz
2–8. ÚSZÁS Rövid pályás Eb, Herzliya
5–20. KÉZILABDA Női világbajnokság, Dánia
8–10. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája + Európa-liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló
12. LABDARÚGÁS 2016-os Európa-bajnokság, a döntő csoportjainak sorsolása, Párizs
13. ATLÉTIKA Mezeifutó Európa-bajnokság, Toulon-Hyeres
  VÍVÁS Országos bajnokság, Budapest (később kijelölendő időpontban)
  ASZTALITENISZ Top 12-bajnokság (később kijelölendő időpontban és helyszínen)
  LABDARÚGÁS Klubvilágbajnokság (később kijelölendő időpontban és helyszínen)
Címkék: sportesemény,