Serie A - hétvégi bajnokságkörkép

2012-12-10
Juventus, Atalanta és Internazionale sikerek.

Atalanta-sikerrel indult a 16. kör Olaszországban

Az Atalanta hazai pályán 2-1-re győzött a Parma ellen az Serie A 16. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.

Conte győztes meccsen tért vissza a Juve kispadjára

A Palermo idegenbeli 1-0-s legyőzésével tért vissza a Juventus kispadjára Antonio Conte az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában.

A torinói együttes a svájci Stephan Lichtsteiner 50. percben szerzett góljával nyerte meg a mérkőzést, s továbbra is vezeti a tabellát.

A legutóbbi pontvadászatot veretlenül megnyerő csapat trénere a mostani szezonban eddig azért nem lehetett ott a meccseken együttese mellett, mert a nyáron tíz hónapra eltiltották, mivel - a vád szerint - a Siena trénereként tudott egy másodosztályú mérkőzés eredményének a befolyásolásáról, mégsem jelentette a visszaélést. Az olasz sportdöntőbíróság októberben aztán négy hónapra mérsékelte a büntetést, így Conte most visszatérhetett. A csapat nélküle is jól szerepelt, ugyanis nem csupán a Serie A-t vezeti, hanem csoportelsőként jutott tovább a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe.

A vasárnap délutáni mérkőzések közül a Torino-AC Milan mérkőzésen a BL-ben még ugyancsak érdekelt milánóiak hátrányból fordítottak és nyertek 4-2-re.

Újabb rossz meccsen van túl Tőzsér Dániel együttese, a Genoa, mely 2-0-ra kikapott a sereghajtó Pescara otthonában. A magyar középpályást az 57. percben, 0-1-es állásnál lecserélték.

Legyőzte az Inter a Napolit

Az Internazionale hazai pályán 2-1-re nyert a Napoli ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában.

A milánóiak az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, s bár a vendégek szépítettek, egyenlíteni nem tudtak. Ezzel az eredménnyel a két csapat helyet cserélt a tabellán: az Inter a második, a Napoli a harmadik.

20. Siena 16 15-20 11

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.