Rózsa Csilla újabb golfversenyt nyert

2014-02-03
Újabb golftornát nyert Rózsa Csilla az Egyesült Államokban: a fiatal magyar sportoló a hétvégén rendezett Future Collegians World Tour floridai állomásán diadalmaskodott.

A 17 éves sportoló tavalyi eredményeinek köszönhetően bekerült korosztálya kontinensválogatottjába, ami nem csak Magyarországon, de a közép-európai régióban is ritkaságnak számít. A versenyző a 123. helyre lépett előre a felnőtt ranglistán, a juniorok között pedig vezeti az egyik nemzetközi rangsort.

A magyar szövetség hétfői tájékoztatása szerint a 17 éves magyar versenyző negyedik győzelmét aratta a sorozatban.

Rózsa Csilla az első játéknapon 71 ütéses kört játszva állt az élre, majd a másodikon egy ütéses előnyét megtartva állhatott fel a dobogó legfelső fokára, megelőzve két japán riválisát.