Rövidpályás úszó vb - A program és a magyar szereplők

2012-12-12
A 15 fős magyar úszócsapatból többen is igen intenzív programot valósítanak meg a szerdán kezdődő és vasárnap záruló isztambuli rövidpályás világbajnokságon.

 

A 25 méteres uszodában zajló viadal legtöbbet foglalkoztatott magyarja címet már előre kiérdemelte a novemberi, chartres-i rövidpályás Eb-n három aranyat is nyert, nagymedencében világ- és Európa-bajnok Hosszú Katinka, aki nem kevesebb, mint hat egyéni számban indul. Alig marad el tőle a franciaországi kontinensviadalon egy ezüstöt és két bronzot szerzett Jakabos Zsuzsanna, aki öt számot vállalt a törökországi vb-n, s még mindketten szerepet kaphatnak a női gyorsváltó tagjaként is. A férfiak között az olimpiai második, vb- és Eb-győztes, de 25-ös medencében is jeleskedő Cseh László a "startkirály", aki négy egyéni számban nevezett. 

 

A világbajnokságról élőben közvetít az M2 és a Kossuth Rádió.

 

Az isztambuli vb programja a magyarokkal (budapesti órajárás szerint a selejtezők mind az öt nap egyformán 9.00, az elődöntők-döntők pedig 18.00 órakor kezdődnek):

 

December 12., szerda:

előfutamok:

200 m férfi gyors (Kozma Dominik)

50 m női mell

100 m férfi hát (Bernek Péter, Balog Gábor)

200 m női pillangó (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)

100 m férfi mell (Gyurta Dániel)

100 m női hát (Verrasztó Evelyn)

100 m férfi pillangó (Cseh László, Pulai Bence)

400 m női vegyes (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)

4x100 m férfi gyorsváltó

4x200 m női gyorsváltó (magyar válogatott) 

elődöntők-döntők:

200 m férfi gyors (döntő), 50 m női mell (elődöntő), 100 m férfi hát (elődöntő), 200 m női pillangó (döntő), 100 m férfi mell (elődöntő), 100 m női hát (elődöntő), 100 m férfi pillangó (elődöntő), 400 m női vegyes (döntő), 4x100 m férfi gyorsváltó (döntő), 4x200 m női gyorsváltó (döntő)

 

December 13., csütörtök:

előfutamok:

100 m női gyors (Dara Eszter)

400 m férfi vegyes (Cseh László, Verrasztó Dávid) 

50 m női pillangó

50 m férfi gyors (Takács Krisztián, Kozma Dominik)

100 m női vegyes (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)

4x200 m férfi gyorsváltó

800 m női gyors (lassú futam: Verrasztó Evelyn)

elődöntők-döntők:

100 m női gyors (elődöntő), 400 m férfi vegyes (döntő), 50 m női mell (döntő), 100 m férfi hát (döntő), 50 m női pillangó (elődöntő), 50 m férfi gyors (elődöntő), 100 m női hát (döntő), 100 m férfi mell (döntő), 100 m női vegyes (elődöntő), 100 m férfi pillangó (döntő), 800 m női gyors (gyors futam), 4x200 m férfi gyorsváltó (döntő)

 

December 14., péntek:

előfutamok:

50 m férfi hát (Bernek Péter, Balog Gábor)

200 m női hát (Verrasztó Evelyn)

50 m férfi pillangó (Takács Krisztián, Pulai Bence)

100 m női mell

400 m férfi gyors (Gyurta Gergely, Rákos Patrik)

200 m férfi vegyes (Cseh László, Verrasztó Dávid)

400 m női gyors (Hosszú Katinka)

200 m férfi mell (Gyurta Dániel)

4x100 m női vegyesváltó

elődöntők-döntők:

50 m férfi hát (elődöntő), 100 m női gyors (döntő), 50 m férfi pillangó (elődöntő), 200 m női hát (döntő), 200 m férfi mell (döntő), 50 m női pillangó (döntő), 400 m férfi gyors (döntő), 100 m női mell (elődöntő), 400 m női gyors (döntő), 50 m férfi gyors (döntő), 100 m női vegyes (döntő), 200 m férfi vegyes (döntő), 4x100 m női vegyesváltó (döntő)

 

December 15., szombat:

előfutamok:

50 m női hát (Verrasztó Evelyn)

100 m férfi gyors (Takács Krisztián, Kozma Dominik)

100 m női pillangó (Dara Eszter)

100 m férfi vegyes

50 m női gyors

200 m női vegyes (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)

50 m férfi mell

4x100 m női gyorsváltó

elődöntők-döntők:

100 m női mell (döntő), 50 m férfi hát (döntő), 50 m női hát (elődöntő), 100 m férfi gyors (elődöntő), 50 m női gyors (elődöntő), 50 m férfi pillangó (döntő), 100 m női pillangó (elődöntő), 100 m férfi vegyes (elődöntő), 200 m női vegyes (döntő), 50 m férfi mell (elődöntő), 4x100 m női gyorsváltó (döntő)

 

December 16., vasárnap:

előfutamok:

200 m férfi hát (Bernek Péter, Balog Gábor)

200 m női mell

200 m férfi pillangó (Cseh László, Biczó Bence)

200 m női gyors (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)

4x100 m férfi vegyesváltó (magyar válogatott)

1500 m férfi gyors (lassú futam: Gyurta Gergely, Rákos Patrik)

elődöntők-döntők:

100 m férfi gyors (döntő), 50 m női hát (döntő), 200 m férfi hát (döntő), 200 m női mell (döntő), 100 m férfi vegyes (döntő), 100 m női pillangó (döntő), 50 m férfi mell (döntő), 50 m női gyors (döntő), 200 m férfi pillangó (döntő), 200 m női gyors (döntő), 1500 m férfi gyors (gyors futam), 4x100 m férfi vegyesváltó (döntő)

 
Forrás: MTI