Otthon is nagyon kikapott a Barcelona, döntős a Bayern

A Bayern München 3-0-ra nyert Barcelonában, és 7-0-s összesítéssel jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe.

Sejteni lehetett, hogy itt nem lesz csoda, amikor kiderült, hogy Messi csak a kispadon kezd. Hiszen egy hete még vele is kikapott 4-0-ra a Barcelona idegenben a Bayern Münchentől a Bajnokok Ligája elődöntőjében, nehéz volt elképzelni, hogy nélküle jobban menne a csapatnak a visszavágón, és le tudná dolgozni ezt a rettenetes hátrányt.

Nem indított nagy rohamokkal a Barcelona, sőt, a német csapatnak lehetett volna nem is egy esélye a gólszerzésre már a mérkőzés elején. A Barcelona védelme időként eltűnt, igaz, Robben még így is a kapu mellé tudott lőni.

Majdnem fél órát kellett várni az első barcelonai helyzetre, Pedro lövését fogta a müncheni kapus. Aztán Xavi lőtt fölé, és ekkor már kiegyenlítődtek az erőviszonyok, de ettől persze maradt összesítésben a 4-0-a Bayernnek.

És a szünet utáni harmadik percben Robben ballal berúgta, 1-0 a Bayern Mümchennek, vagyis a házigazdáknak hat gól kellett volna a továbbjutáshoz.

Ilyen tündérmese pedig nincs, a Barça csak a becsületéért küzdhetett, ami persze nem kevés.

Csak a Barcelona volt kevés, ez a megfáradt csapat nemigen tudott küzdeni. Az ellenfél kedve annál inkább megjött a harchoz, egy gyors akcióban Ribéry beadta, Piqué megpróbált felszabadítani, de a saját kapujába rúgta a labdát (0-2). Percekkel később Müller fejelte a Bayern harmadik gólját, és ekkor már arra gondolt az ember, hogy legjobb lenne lefújni a meccset, már csak kegyeleti okokból is.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:

FC Barcelona (spanyol)-Bayern München (német) 0-3 (0-0)

Camp Nou Stadion, 95 877 néző, v.: Skomina (szlovén)

Továbbjutott: a Bayern München, kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.

gólszerzők: Robben (49.), Piqué (72., öngól), Müller (76.)

FC Barcelona:

Valdes - Alves, Piqué, Bartra (Montoya, 87.), Adriano - Xavi (Sanchez, 55.), Song, Iniesta (Thiago, 64.) - Pedro, Fabregás, Villa

Bayern München:

Neuer - Lahm (Rafinha, 77.), Boateng, van Buyten, Alaba - Schweinsteiger (Luiz Gustavo, 66.), Martínez (Timoscsuk, 74.) - Robben, Müller, Ribéry - Mandzukic

A Bayern hat veszélyeztetett játékosa közül egyik sem kapott sárga lapot, így teljes csapattal vághat neki a Borussia Dortmund elleni döntőnek.

A Barcelona 21 mérkőzés után kapott ki hazai környezetben a BL-ben, előzőleg legutóbb 2009 októberében, a Rubin Kazany győzött a Camp Nou Stadionban.

Negyedszer rendeznek házidöntőt

A labdarúgó Bajnokok Ligája történetében negyedszer fordul elő, hogy a döntő két résztvevője egy országból kerül ki: május 25-én a londoni Wembley Stadionban a Bayern München és Borussia Dortmund csap majd össze.

Először 2000-ben találkozott egymással két azonos nemzetbeli együttes, akkor a Real Madrid simán, 3-0-ra nyert a Valencia ellen a Saint-Denis Stadionban.

Három évvel később, 2003-ban az AC Milan és a Juventus mérkőzött meg a manchesteri Old Trafford Stadionban, és a piros-feketék gól nélküli döntetlent követően büntetőkkel diadalmaskodtak.

A 2008-as moszkvai fináléban a Manchester United a Chelsea-t győzte le szintén 11-esekkel.

Spanyol, olasz és angol döntő után következik tehát a német párharc a BL-sorozat zárómérkőzésén.