Összefoglaló a Serie A hétvégi eseményeiről

2013-01-14
Ez történt a hétvégén az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában.

Az AC Milan gólnélküli döntetlent játszott a Sampdoria otthonában.

Már csak három pont a Juve előnye - Hiába vezetett, végül 1-1-es döntetlent játszott Parmában a listavezető Juventus, amelynek így már csak három pont az előnye az Atalanta ellen győztes Lazio előtt.

Antonio Conte vezetőedző együttese a második félidő elején Andrea Pirlo szabadrúgásból szerzett találatával vezetett a mostani szezonban hazai pályán még veretlen Parma ellen, ám a 78. percben Nicola Sansone egyenlíteni tudott, az állás pedig már nem változott. A torinóiak így két idei bajnokijukon mindössze egy pontot szereztek, s nem csupán a Lazio, de többi riválisa, a Palermót simán legyőző Napoli és a szombaton nyertes Internazionale is megközelítette őket a táblázaton.

Tőzsér Dániel nem lépett pályára a Genoa Cagliariban játszott meccsén, melyen hiába vezetett csapata, végül 2-1-re kikapott, s visszacsúszott a kieső, 18. helyre.

A Torino 3-2-re nyert a vendég Siena ellen, a sereghajtó toszkán csapatnak ez volt sorozatban a hatodik veresége a Serie A-ban.

A Bologna a két gólt szerző Alberto Gilardino remek teljesítményének is köszönhetően hazai környezetben simán nyert a Chievo ellen.

20. Siena 20 19-31 11

A Sienától 6, az Atalantától és a Napolitól 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.