Még hét hely kiadó az Európa Ligában

2013-12-11
Még hét továbbjutó hely kiadó a labdarúgó Európa Liga csoportkörének csütörtökön sorra kerülő utolsó, hatodik fordulója előtt.

 

A sorozat két magyar érdekeltségű csapata, a Gulácsi Pétert foglalkoztató osztrák Salzburg és a Köteles Lászlót alkalmazó belga Genk már egyaránt biztosította helyét a legjobb 32 között.

 

A 12 csoportból az első két helyezett együttes folytathatja a küzdelmet tavasszal egyenes kieséses rendszerben, amelybe bekapcsolódik a Bajnokok Ligája nyolc csoportharmadikja is.

 

Európa Liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

A csoport:

Valencia (spanyol)-Kubany (orosz) 19.00

St. Gallen (svájci)-Swansea City (angol) 19.00

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) FC Valencia 12 pont, 2. Swansea City 8, 3. Kubany 5, 4. St. Gallen 3

B csoport:

Dinamo Zagreb (horvát)-Ludogorec (bolgár) 19.00

PSV Eindhoven (holland)-Csernomorec Odessza (ukrán) 19.00

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Ludogorec 13 pont, 2. PSV Eindhoven 7 (4-4), 3. Csernomorec Odessza 7 (5-6), 4. Dinamo Zagreb 1

C csoport:

Salzburg (osztrák)-Esbjerg (dán) 19.00

Standard Liege (belga)-Elfsborg (svéd) 19.00

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Salzburg 15 pont, 2. (már továbbjutott) Esbjerg 12, 3. Standard Liége 1 (5-10), 4. Elfsborg 1 (2-9)

D csoport:

Zulte Waregem (belga)-Rubin Kazany (orosz) 19.00

Maribor (szlovén)-Wigan Athletic (angol) 19.00

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Rubin Kazany 11 pont, 2. Zulte Waregem 7, 3. Wigan Athletic 5, 4. Maribor 4

E csoport:

Fiorentina (olasz)-Dnyipro (ukrán) 19.00

Pandurii (román)-Pacos Ferreira (portugál) 19.00

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Fiorentina 13 pont, 2. (már továbbjutott) Dnyipro 12, 3. Pacos Ferreira 2, 4. Pandurii 1 

F csoport:

Eintracht Frankfurt (német)-APOEL (ciprusi) 19.00

Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Girondins Bordeaux (francia) 19.00

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Eintracht Frankfurt 12 pont, 2. Makkabi Tel-Aviv 8, 3. APOEL 5, 4. Girondins Bordeaux 3

G csoport:

Dinamo Kijev (ukrán)-Rapid Wien (osztrák) 21.05

Thun (svájci)-Genk (belga) 21.05

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Genk 11 pont, 2. Dinamo Kijev 7, 3. Rapid Wien 6, 4. Thun 3

H csoport:

SC Freiburg (német)-Sevilla (spanyol) 21.05

Estoril (portugál)-Slovan Liberec (cseh) 21.05

A csoport állása: 1. Sevilla 9 pont, 2. Slovan Liberec 6 (7-7), 3. Freiburg 6 (5-6), 4. Estoril 3

I csoport:

Real Betis (spanyol)-Rijeka (horvát) 21.05

Guimaraes (portugál)-Olympique Lyon (francia) 21.05

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Olympique Lyon 9, 2. (már továbbjutott) Real Betis 8, 3. Guimaraes 5, 4. Rijeka 3

J csoport:

Apollon Limasszol (ciprusi)-Legia Warszava (lengyel) 21.05

SS Lazio (olasz)-Trabzonspor (török) 21.05

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Trabzonspor 13, 2. (már továbbjutott) Lazio 11, 3. Apollon Limasszol 4, 4. Legia Warszava 0 

K csoport:

Sheriff Tiraspol (moldovai)-Trömso (norvég) 21.05

Tottenham Hotspur (angol)-Anzsi Mahacskala (orosz) 21.05

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Tottenham Hotspur 15, 2. (már továbbjutott) Anzsi 8, 3. Sheriff Tiraspol 3, 4. Tromsö 1

L csoport:

PAOK (görög)-AZ Alkmaar (holland) 21.05

Makkabi Haifa (izraeli)-Sahtyor Karagandi (kazah) 21.05

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) PAOK 11 (8-4), 2. (már továbbjutott) AZ Alkmaar 11 (6-2), 3. Makkabi Haifa 2 (4-8) és Sahtyor Karagandi 2 (4-8)

 

Forrás: MTI

Címkék: labdarúgás,