Kőkemény BL-csoportban a Veszprém

2014-06-28
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Veszprém nehéz ellenfeleket, míg a Szeged, valamint a női BL-ben címvédő Győr kedvező csoportbeosztást kapott a bécsi sorsoláson.

 

A Győr a dán Viborggal, a horvát Lokomotiva Zagrebbel és a svéd Sävehoffal, a férfi BL-ben négyes döntős Veszprém a szlovén Celjével, az orosz Csehovval, a német Rhein-Neckar Löwennel, a macedón Vardar Szkopjéval és a francia Montpellier-vel, míg az EHF Kupa-győztes Szeged a lengyel Kielce, a francia Dunkerque, a svájci Schaffhausen és a dán Aalborg csapatával, valamint egy selejtezőből érkező együttessel találkozik a csoportkörben.

 

Amennyiben az FTC női csapata továbbjut selejtezős csoportjából, akkor a szlovén Krim Ljubljana, az orosz Dinamo Szinara (korábbi nevén Volgograd) és az osztrák Hypo NÖ vár rá. A női BL-ben a csoportokból a legjobb három jut a kétszer hatcsapatos középdöntőbe, onnan négyen-négyen lépnek a negyeddöntőbe. A férfi BL-ben a hatosokból négy-négy gárda kerül a nyolcaddöntőbe. Mindkét sorozatot négyes döntő zárja.

 

Férfi BL, csoportbeosztás:

 

A csoport:

Kiel (német), Metalurg Szkopje (macedón), HC Zagreb (horvát), La Rioja (spanyol), PSG (francia), az 1. selejtezőcsoport győztese

 

B csoport:

Barcelona (spanyol), Kolding (dán), Alingsas (svéd), Wisla Plock (lengyel), Flensburg-Handewitt (német), a 3. selejtezőcsoport győztese

 

C csoport:

MKB-MVM Veszprém, Celje (szlovén), Csehovszki Medvegyi (orosz), Rhein-Neckar Löwen (német), Vardar Szkopje (macedón), Montpellier (francia)

 

D csoport:

Kielce (lengyel), Dunkerque (francia), Schaffhausen (svájci), Pick Szeged, Aalborg (dán), a 2. selejtezőcsoport győztese

 

a selejtező csoportbeosztása:

 

1. csoport:

Breszt (fehérorosz), Targos Bevo (holland), Vojvodina Novi Sad (szerb), Tatran Presov (szlovák)

 

2. csoport:

Motor Zaporizzsja (ukrán), Fasano (olasz), FC Porto (portugál), HC Hard (osztrák)

 

3. csoport:

Constanta (román), Initia Hasselt (belga), Haslum (norvég), Besiktas (török)

 

Az elődöntők párosításai:

 

1. csoport:

Breszt-Targos Bevo

Novi Sad-Presov

 

2. csoport:

Zaporizzsja-Fasano

FC Porto-HC Hard

 

3. csoport:

Constanta-Hasselt

Haslum-Besiktas

 

A selejtező csoportok első helyezettjei a 24-es főtáblára jutnak. A második és harmadik helyezettek az EHF Kupa harmadik fordulójába, a negyedik helyezettek az EHF Kupa második fordulójába kerülnek át.

 

játéknapok:

selejtező: szeptember 6-7.

főtábla: szeptember 24-28., október 1-5., 8-12., 15-19., november 12-16., 19-23., 26-30., december 3-6., február 11-15., 18-22.

nyolcaddöntő: március 11-15. és 18-22.

negyeddöntő: április 8-12. és 15-19.

négyes döntő: május 30-31.

 

Női BL, csoportbeosztás:

 

A csoport:

Krim Ljubljana (szlovén), Dinamo Szinara (orosz), Hypo NÖ (osztrák), az 1. selejtezőcsoport győztese

 

B csoport:

Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), Thüringer HC (német), Vardar Szkopje (macedón), a 2. selejtezőcsoport győztese

 

C csoport:

Győri Audi ETO KC, Viborg HK (dán), Lokomotiva Zagreb (horvát), Sävehof (svéd)

 

D csoport:

Larvik (norvég), Baia Mare (román), Metz (francia), Lublin (lengyel)

 

a selejtezőcsoportok beosztása:

 

1. csoport:

FTC-Rail Cargo Hungaria, HC Leipzig (német), HC Minszk (fehérorosz), Sercodak/Dalfsen (holland)

 

2. csoport:

FC Midtjylland (dán), Byasen Trondheim (norvég), HC Podravka Koprivnica (horvát), Radnicki Kragujevac (szerb)

 

Az elődöntők párosításai:

 

1. csoport:

FTC-Rail Cargo Hungaria - Sercodak/Dalfsen

HC Leipzig - HC Minszk

 

2. csoport

FC Midtjylland - Radnicki Kragujevac

Byasen Trondheim - HC Podravka Koprivnica

 

A selejtező csoportok első helyezettjei a 16-os főtáblára jutnak. A második és harmadik helyezettek a KEK harmadik fordulójába, a negyedik helyezettek a KEK második fordulójába kerülnek át.

 

játéknapok:

selejtező: szeptember 20. és 21.

főtábla: október 17-19., 24-26., október 31.-november 2., 7-9., 14-16., 21-23.

középdöntő: január 30.-február 1., 6-8., 13-15., február 27.-március 1., 6-8., 13-15.

negyeddöntő: április 3-5. és 10-12.

négyes döntő: május 9-10.

 

Forrás: MTI

Címkék: kézilabda,