Itt a 2014-es foci vb csoportbeosztása

2013-12-06
A jövő évi labdarúgó-vb-n a spanyolok a hollandokkal, az angolok az olaszokkal kerültek egy csoportba.

 

A házigazda Brazília június 12-én a Sao Pauló-i stadionban Horvátországgal találkozik a 2014-es labdarúgó-világbajnokság nyitómérkőzésén a Costa do Sauipében tartott pénteki csoportsorsolás alapján.

 

A brazilokon és a horvátokon kívül Mexikó és Kamerun került még az A jelű négyesbe.

 

A címvédő és Európa-bajnok spanyolok már a csoportküzdelmek során összeakadnak a hollandokkal, azaz megismétlődik legutóbbi vb döntője, méghozzá rögtön az első fordulóban. Ebben a négyesben, a B-ben kapott még helyet Chile és Ausztrália.

 

A D csoport különlegessége, hogy Uruguay, Anglia és Olaszország révén három korábbi világbajnok is abban szerepel majd, így ez tekinthető az egyik legerősebb kvartettnek, amely még Costa Ricával egészül ki.

 

Szintén rászolgál a halálcsoport minősítésre a G jelű négyes, amelybe a legutóbbi Eb két elődöntőse, azaz Németország és Portugália mellett az egyik legerősebb afrikai gárda, Ghána és az Egyesült Államok csapata kapott besorolást.

 

A vb egyetlen újonc válogatottja, Bosznia-Hercegovina az egyik favoritnak tartott Argentínával játssza majd története első vb-mérkőzését. Később még Iránnal és Nigériával csap össze.

 

A nyolc csoportból az első két-két helyezett jut majd tovább, majd a nyolcaddöntőtől egyenes kieséses rendszerben folytatódik a torna, amelynek döntőjét július 13-án rendezik a Rio de Janeiró-i Maracana Stadionban.

 

A pénteki sorsolás előtt a jelenlévők egyperces gyászszünettel emlékeztek a csütörtökön elhunyt, Nobel-békedíjjal kitüntetett Nelson Mandelára, aki a Dél-afrikai Köztársaság első színes bőrű elnöke volt.

 

A 2014-es világbajnokság csoportbeosztása:

A csoport: Brazília, Horvátország, Mexikó, Kamerun

B csoport: Spanyolország, Hollandia, Chile, Ausztrália

C csoport: Kolumbia, Görögország, Elefántcsontpart, Japán

D csoport: Uruguay, Costa Rica, Anglia, Olaszország

E csoport: Svájc, Ecuador, Franciaország, Honduras

F csoport: Argentína, Bosznia-Hercegovina, Irán, Nigéria

G csoport: Németország, Portugália, Ghána, Egyesült Államok

H csoport: Belgium, Algéria, Oroszország, Koreai Köztársaság

 

A világbajnokság programja:

A csoport

június 12.:

Brazília-Horvátország, Sao Paulo 22.00

június 13.:

Mexikó-Kamerun, Natal 18.00

június 17.:

Brazília-Mexikó, Fortaleza 21.00

június 18.: 

Kamerun-Horvátország, Manaus 21.00

június 23.:

Kamerun-Brazília, Brazíliaváros 22.00

Horvátország-Mexikó, Recife 22.00

B csoport

június 13.:

Spanyolország-Hollandia, Salvador 21.00

június 14.:

Chile-Ausztrália, Cuiabá 00.00

június 18.:

Ausztrália-Hollandia, Porto Alegre 18.00

június 19.:

Spanyolország-Chile, Rio de Janeiro 00.00

június 23.:

Ausztrália-Spanyolország, Curitiba 18.00

Hollandia-Chile, Sao Paulo 18.00

C csoport

június 14.:

Kolumbia-Görögország, Belo Horizonte 18.00 

június 15.:

Elefántcsontpart-Japán, Recife 00.00 

június 19.:

Kolumbia-Elefántcsontpart, Brazíliaváros 18.00 

június 20.:

Japán-Görögország, Natal 00.00

június 24.:

Japán-Kolumbia, Cuiabá 22.00

Görögország-Elefántcsontpart, Fortaleza 22.00

D csoport:

június 14.:

Uruguay-Costa Rica, Fortaleza 21.00

június 15.:

Anglia-Olaszország, Manaus 3.00

június 19.:

Uruguay-Anglia, Sao Paulo 21.00

június 20:

Olaszország-Costa Rica, Recife 18.00

június 24.:

Olaszország-Uruguay, Natal 18.00

Costa Rica-Anglia, Belo Horizonte 18.00

E csoport

június 15.:

Svájc-Ecuador, Brazíliaváros 18.00 

Franciaország-Honduras, Porto Alegre 21.00

június 20.:

Svájc-Franciaország, Salvador 21.00

június 21.:

Honduras-Ecuador, Curitiba 00.00

június 25.:

Honduras-Svájc, Manaus 22.00 

Ecuador-Franciaország, Rio de Janeiro 22.00

F csoport

június 16.:

Argentína - Bosznia-Hercegovina, Rio de Janeiro 00.00

Irán-Nigéria, Curitiba 21.00

június 21.:

Argentína-Irán, Belo Horizonte 18.00

június 22.:

Nigéria - Bosznia-Hercegovina, Cuiabá 00.00

június 25.:

Nigéria-Argentína, Porto Alegre 18.00

Bosznia-Hercegovina - Irán, Salvador 18.00

G csoport

június 16.:

Németország-Portugália, Salvador 18.00

június 17.:

Ghána-Egyesült Államok, Natal 00.00

június 21.:

Németország-Ghána, Fortaleza 21.00

június 22.:

Egyesült Államok-Portugália, Manaus 21.00

június 26.:

Egyesült Államok-Németország, Recife 18.00

Portugália-Ghána, Brazíliaváros 18.00

H csoport

június 17.:

Belgium-Algéria, Belo Horizonte 18.00

június 18.:

Oroszország - Koreai Köztársaság, Cuiabá 00.00

június 22.: 

Koreai Köztársaság - Algéria, Porto Alegre 18.00

június 23.:

Belgium-Oroszország, Rio de Janeiro 00.00

június 26.:

Koreai Köztársaság - Belgium, Sao Paulo 22.00

Algéria-Oroszország, Curitiba 22.00

 

nyolcaddöntő:

június 28.:

1. A1-B2, Belo Horizonte 18.00

2. C1-D2, Rio de Janeiro 22.00

június 29.:

3. B1-A2, Fortaleza 18.00

4. D1-C2, Recife 22.00

június 30.:

5. E1-F2, Brazíliaváros 18.00

6. G1-H2, Porto Alegre, 22.00

július 1.:

7. F1-E2, Sao Paulo 18.00

8. H1-G2, Salvador 22.00

 

negyeddöntő: 

július 4.:

1.: 5. nyolcaddöntő győztese-6. nyolcaddöntő győztese, Rio de Janeiro 18.00

2.: 1. nyolcaddöntő győztese-2. nyolcaddöntő győztese, Fortaleza 22.00

július 5.:

3.: 7. nyolcaddöntő győztese-8. nyolcaddöntő győztese, Brazíliaváros 18.00

4.: 3. nyolcaddöntő győztese-4. nyolcaddöntő győztese, Salvador 22.00

 

elődöntő:

július 8.:

1. negyeddöntő győztese-2. negyeddöntő győztese, Belo Horizonte 22.00

július 9.:

3. negyeddöntő győztese-4. negyeddöntő győztese, Sao Paulo 22.00

 

a 3. helyért:

július 12.:

a két elődöntő vesztese, Brazíliaváros 22.00 

 

döntő:

július 13.:

a két elődöntő győztese, Rio de Janeiro 21.00

 

 

Forrás: MTI

Címkék: labdarúgás,