Inter-Juve rangadót rendeznek Olaszországban

2013-03-29
Nehéz időszak előtt áll a Serie A-ban éllovas Juventus, melynek 17 napon belül öt mérkőzést kell játszania. A sort az Inter elleni rangadó nyitja szombaton, a 30. fordulójában.

Antonio Conte vezetőedző számára vélhetőleg komoly dilemmát jelent, hogy miként állítsa össze kezdőcsapatát Olaszország rangadójára (Derby dÍItalia). A torinói együttes 49 mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozatát ősszel megszakító Inter ellen a presztízs, illetve a visszavágás lehetősége is arra sarkalhatja a trénert, hogy a lehető legerősebb csapatot küldje ki a Giuseppe Meazza Stadion gyepére. Ugyanakkor a szakember nyilván nem hagyja figyelmen kívül, hogy négy nappal később a Bayern München otthonában Bajnokok Ligája negyeddöntőt kell játszaniuk játékosainak.

A két csapat között 18 pont a különbség a tabellán, s a Juve jelenleg a második Napoli előtt is kényelmes, kilencpontos előnnyel vezet, ám a játékosok fogadkoznak, hogy nem veszik félvállról a derbit.

"Csak az Inter elleni találkozóra koncentrálunk, úgy készülünk, mint ha ez lenne életünk utolsó meccse" - mondta Mirko Vucinic, a Juventus montenegrói csatára.

A bajnokságban a szombati lesz a 184. összecsapása a két csapatnak. Az örökmérleg Juventus fölényt mutat: 81 torinói siker mellett 46 döntetlen és 56 Inter-győzelem született.

A szombati fordulóban a Napoli a Torino ellen lép pályára, míg a harmadik, tőle két pontra álló AC Milan a Chievo vendége lesz.

Tőzsér Dániel csapata, a Genoa nagyon fontos meccset játszik hazai pályán a mögötte 18. Sienával.

20. Pescara 29 21-58 21

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.