Hosszú Katinka és Cseh László is ezüstérmes

2012-12-16
Cseh László 200 méter pillangón, Hosszú Katinka peidg 200 méter gyorson szerzett ezüstérmet az Isztambulban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság vasárnapi zárónapján.

 

Férfi 200 m pillangó

A Kőbánya SC 27 éves versenyzője, aki 400 méter vegyesen második, 200-on pedig harmadik volt, eleinte "megbújt" a mezőnyben, aztán fokozatosan gyorsított, s remek hajrával másodikként csapott célba 1:51.66 perces - országos rekordjánál nyolc tizeddel gyengébb - idővel. Cseh, aki ezen a távon a 2008-as pekingi olimpián is ezüstérmet nyert, míg rövidpályán - a 2010-es dubaji vb-bronz mellett - három alkalommal (2007, 2011, 2012) volt Európa-bajnok, Isztambulban a magyar csapat kilencedik medálját érdemelte ki.

A vb-győzelmet világbajnoki csúccsal (1:51.01) a japán Kaneda Kazuja szerezte meg 200 méter pillangón.

 

Végeredmény:

1. Kaneda Kazuja (Japán) 1:51.01 p

2. CSEH LÁSZLÓ 1:51.66 

3. Nyikolaj Szkvorckov (Oroszország) 1:52.33

 

Női 200 m gyors

Az újdonsült Vasas-igazolás ugyan csak a hatodik idővel jutott a döntőbe, ott azonban folyamatosan lépett előre, s pazar hajrával ért be másodikként a célba 1:54.31 perccel. A honfitársnak, Jakabos Zsuzsannának - noha övé volt a legjobb selejtezős eredmény - meg kellett elégednie a hetedik hellyel (1:55.13). Győzött az amerikai Allison Schmitt 1:53.59-cel.

Hosszú parádés sorozatot produkált Isztambulban, hiszen mind az öt számban, amiben elindult, medált szerzett: 200 méter pillangón és 100 méter vegyesen aranyat, a vasárnapi 200 méter gyors előtt 200 méter vegyesen szintén ezüstöt, 400 méter vegyesen pedig bronzot. Ezért ő vehette át a legjobb női versenyzőnek járó különdíjat a vasárnap befejeződött isztambuli rövidpályás úszó-világbajnokságon.

 

Végeredmény:

1. Allison Schmitt (Egyesült Államok) 1:53.59 p

2. HOSSZÚ KATINKA 1:54.31 

3. Melanie Costa Schmid (Spanyolország) 1:54.45

...7. JAKABOS ZSUZSANNA 1:55.13

 
 

Eredmények (a viadal honlapja alapján):

férfiak:
    100 m gyors, világbajnok:
    ----------------------
 Vlagyimir Morozov (Oroszország) 45.65 mp
2. Tomaso D'Orsogna (Ausztrália) 46.80
3. Jevgenyij Lagunov (Oroszország) 46.81
 
    200 m hát, világbajnok:
    -----------------------
   Radoslaw Kawecki (Lengyelország) 1:48.48 p
2. Ryan Lochte (Egyesült Államok) 1:48.50
3. Ryan Murphy (Egyesült Államok) 1:48.86
...5. BERNEK PÉTER 1:51.24
 
    100 m vegyes, világbajnok:
    ----------------------------
   Ryan Lochte (Egyesült Államok) 51.21 mp
2. Kenneth To (Ausztrália) 51.38
3. George Bovell III (Trinidad és Tobago) 51.66
 
    50 m mell, világbajnok:
    -----------------------
   Aleksander Rognerud Hetland (Norvégia) 26.30 mp
2. Damir Dugonjic (Szlovénia) 26.32 
3. Florent Manaudou (Franciaország) 26.33
 
    200 m pillangó, világbajnok:
    ----------------------------
  Kaneda Kazuja (Japán) 1:51.01 p
2. CSEH LÁSZLÓ 1:51.66 
3. Nyikolaj Szkvorckov (Oroszország) 1:52.33
 
    1500 m gyors, világbajnok:
    ----------------------------
 Mads Gläsner (Dánia) 14:30.01 p
2. Gregorio Paltrinieri (Olaszország) 14:31.13 
3. Pal Joensen (Feröer-szigetek) 14:36.93
 
    4x100 m vegyes, világbajnok:
    ----------------------------
 Egyesült Államok (Matthew Grevers, Kevin Cordes, Thomas Shields, Ryan Lochte) 3:21.03 p
2. Oroszország (Sztanyiszlav Donyec, Vjacseszlav Szinkevics, Nyikolaj Szkvorckov, Vlagyimir Morozov) 3:22.86
3. Ausztrália (Robert Hurley, Kenneth To, Grant Irvine, Tommaso D'Orsogna) 3:24.77
    A Bernek Péter, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik alkotta magyar stafétát kizárták.
 
 
nők:
    50 m hát, világbajnok:
    -----------------------
   Csao Csing (Kína) 25.95 mp
2. Olivia Smoliga (Egyesült Államok) 26.13
3. Aleksandra Urbanczyk (Lengyelország) 26.50
 
    200 m mell, világbajnok:
    ------------------------
 Rikke Möller Pedersen (Dánia) 2:16.08 p
2. Laura Sogar (Egyesült Államok) 2:16.93
3. Watanabe Kanako (Japán) 2:19.39
 
    100 m pillangó, világbajnok:
    ----------------------------
 Ilaria Bianchi (Olaszország) 56.13 mp
2. Liu Ce-kö (Kína) 56.58
3. Jemma Lowe (Nagy-Britannia) 56.66
 
    50 m gyors, világbajnok:
    --------------------------
 Alekszandra Heraszimenja (Fehéroroszország) 23.64 mp
2. Francesca Halsall (Nagy-Britannia) 23.87
3. Jeanette Ottesen Gray (Dánia) 24.00
 
    200 m gyors, világbajnok:
    --------------------------
   Allison Schmitt (Egyesült Államok) 1:53.59 p
2. HOSSZÚ KATINKA 1:54.31 
3. Melanie Costa Schmid (Spanyolország) 1:54.45
...7. JAKABOS ZSUZSANNA 1:55.13
 
Forrás: MTI
 
Címkék: úszás,