Hosszú Katinka döntős, Bernek Péter nyolcadik 200 méter háton

2013-08-02
Hosszú Katinka a hatodik legjobb idővel bejutott a 200 méteres hátúszás döntőjébe a barcelonai vizes világbajnokság pénteki versenynapján. Verrasztó Evelyn lemaradt a fináléról.

A katalán fővárosban 200 vegyesen arany-, 200 pillangón bronzérmes Hosszú a délelőtti 2:08.93 perces egyéni csúcsától alig elmaradva, 2:08.97-tel negyedikként csapott a célba délutáni elődöntős futamában, s ideje összesítésben a hatodik legjobb volt.

"A rajtnál a falról lecsúszott a lábam, emiatt az első ötven nehéz volt, ezáltal pedig az egész verseny is nehéz lett. Fura, de még tanulnom kell ezt a technikát, amit a már gyakorlott hátúszók mind tudnak" - mondta Hosszú.

Verrasztó viszont nem tudta legalább megismételni délelőtti 2:10.86-os produkcióját, az első elődöntős futamban nyolcadik lett 2:11.83-mal, ezzel a 16. helyen végzett.

"Úsztam három elődöntőt, s megyek haza. Ez rémes volt, alig haladtam a végén. Rossz volt az egész" - értékelte teljesítményét Verrasztó.

Nyolcadik helyen végzett Bernek Péter 200 méter hátúszásban a barcelonai vizes világbajnokság pénteki versenynapján.

"El vagyok keseredve, nem értem, miért nem megy az úszás. Inkább javítottam volna egyéni csúcsot, s ne lettem volna döntős..." - mondta Bernek a finálét követően.

Az ifjúsági olimpiai bajnok, aki a csütörtöki előfutamban 1:57.20 percet, az aznap délutáni elődöntőben pedig 1:57.37-et úszott, 1:58.26-tal zárt a pénteki döntőben úgy, hogy végig a mezőny második felében tempózott.

A fináléba a nyolcadik eredménnyel jutott be, így végső helyezése gyakorlatilag a papírforma érvényesülése volt, s ha 1:55.88-as országos csúcsát megközelíti, akkor is csak egy hellyel végzett volna előrébb.

A számot az amerikai Ryan Lochte nyerte.