Hétvégi hazai sportesemények

A fontosabb hétvégi hazai sportesemények:

 

Május 11., szombat:

Autósport

    Miskolc-rali, ob-futam 15.00

 

Birkózás

    Szabadfogású és női országos bajnokság, Kecskemét 13.00

 

Kajak-kenu

    Világkupa-verseny, Szeged - 500 és 1000 m-es döntők 10.30, 200 m-es elő- és középfutamok 14.00

 

Karate

    Európa-bajnokság, Budapest (Jégpalota, Káposztásmegyer), 3. nap:

10.00: bronzmérkőzések (férfi +84, 84, 75, 67 kg, női +68, 68, 61, 55 kg),

12.00: döntők (férfi +84, 84, 75, 67 kg, női +68, 68, 61, 55 kg),

16.00: bronzmérkőzések (női egyéni formagyakorlat, férfi 60 kg, női 50 kg, férfi csapat formagyakorlat, női csapat küzdelem),

18.00: döntők (női egyéni formagyakorlat, férfi 60 kg, női 50 kg, férfi csapat formagyakorlat, női csapat küzdelem)

 

Kézilabda

    Női BL-döntő, visszavágó:

Győri Audi ETO KC-Larvik (norvég), Veszprém 15.15

    Férfi NB I:

    a 7-12. helyért:

Orosháza-Linamar - Balatonfüred 18.00

 

Kosárlabda

    Férfi NB I, elődöntő, 2. mérkőzések: 

Atomerőmű SE-Szolnoki Olaj KK 16.00 

Kaposvári KK-Alba Fehérvár 18.00   

 

Labdarúgás

    OTP Bank Liga, 27. forduló:

Lombard Pápa Termál FC-Egri FC 14.00

Kecskeméti TE Phoenix Mecano - FGSZ Siófok 16.00

PMFC-Matias - Szombathelyi Haladás 16.00

Újpest FC-Budapest Honvéd 18.30

    Ness Hungary NB II, 26. forduló:

    Keleti csoport:

Ferencváros II-Putnok 17.30 

Békéscsaba-Orosháza 17.30

Kazinbarcika-Szeged 17.30

Nyíregyháza Spartacus - DVSC-TEVA II 17.30

Vasas-Balmazújváros 18.00

    Nyugati csoport:

Kozármisleny-Ajka 17.30

MVM Paks II-Győri ETO FC II 17.30

Puskás Akadémia-Kaposvári Rákóczi II 17.30

Baja-ZTE FC 17.30

Soproni Vasutas-Veszprém 18.00

 

Öttusa

    Trigranit Világkupa-verseny, Budapest - női döntő - vívás 8.30 (MOM Sport Uszoda és Sportközpont), úszás 12.15 (MOM Sport Uszoda és Sportközpont), lovaglás 14.45 (Akadméia Park, Hűvösvölgyi út/Riadó utca), kombinált szám 17.00 (Akadémia Park, Hűvösvölgyi út/Riadó utca)

 

Szabadidősport

    Kerékpáros Tour de Velencei-tó 10.00

 

Teke

    U18-as világbajnokság, Zalaegerszeg - lány csapatverseny 10.00

 

Vízilabda

    Férfi ob I., rájátszás a 12-14. helyért: 

Kaposvári VK - PVSK-Fűszért 19.00   

 

Vitorlázás

    Vitorlabontó ünnepség és AUDI Nagydíj évadnyitó verseny, Balatonfüred, Vitorlás tér, 10.00

 

Május 12., vasárnap:

Autósport

    Miskolc-rali, ob-futam, Bükszentlászló 2.00 (éjjeli futam), 14.00

 

Kajak-kenu

    Világkupa-verseny, Szeged - 500 és 200 m-es döntők 10.00, 500 és 5000 m-es döntők 13.20

 

Karate

    Európa-bajnokság, Budapest (Jégpalota, Káposztásmegyer), 4., befejező nap:

9.30: bronzmérkőzések (férfi egyéni formagyakorlat, női csapat formagyakorlat, férfi csapat küzdelem)

12.00: döntők (férfi egyéni formagyakorlat, női csapat formagyakorlat, férfi csapat küzdelem)

 

Labdarúgás

    OTP Bank Liga, 27. forduló:

DVSC-TEVA - Videoton FC 16.30

Győri ETO FC-Ferencváros 18.30 

    Ness Hungary NB II, 26. forduló:

    Keleti csoport:

Cegléd-Újpest FC II 17.30

    Nyugati csoport:

Szombathelyi Haladás II-Gyirmót 17.30

BKV Előre-FC Tatabánya 17.30

 

Öttusa

    Trigranit Világkupa-verseny, Budapest - férfi döntő - vívás 8.30 (MOM Sport Uszoda és Sportközpont), úszás 12.15 (MOM Sport Uszoda és Sportközpont), lovaglás 14.45 (Akadméia Park, Hűvösvölgyi út/Riadó utca), kombinált szám 17.00 (Akadémia Park, Hűvösvölgyi út/Riadó utca)

 

Szabadidősport

    Kerékpáros Tour de Velencei-tó 11.00

 

Teke

    U18-as világbajnokság, Zalaegerszeg - fiú csapatverseny 10.00

 

Vízilabda

    Női ob I, döntő, 1. mérkőzés: 

ZF-Eger - Hungerit-Szentesi VK 17.30

 

Forrás: MTI

 

Címkék: sportesemény,