Hétvégi bajnokságkörkép

2012-12-03
Ez történt a hétvégén a nagy nemzetközi labdarúgó bajnokságok háza táján.

Premier League

Bár a szünetben még vezetett, végül 3-1-re kikapott a West Ham United vendégeként a Bajnokok Ligája-címvédő Chelsea az angol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában.

A hétközi fordulóban elszenvedett vereség után ismét kikapott Gera Zoltán csapata, a West Bromwich Albion: a birminghamiek a 15. körben a vendég Stoke Citytől kaptak ki 1-0-ra.

A magyar válogatott csapatkapitánya kezdőként lépett pályára, majd a 64. percben lecserélték.

A címvédő Manchester City hazai környezetben meglepetésre nem bírt az Evertonnal, a vége 1-1 lett, ezzel együtt a házigazdák - a mezőnyben egyedüliként - továbbra is veretlenek a mostani idényben.

A Tottenham sorozatban harmadszor győzött, ezzel szemben az észak-londoni rivális Arsenal három meccs óta nyeretlen.

A listavezető Manchester United 4-3-ra nyert az utolsóelőtti Reading otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában.

A Norwich egygólos győzelmet aratott a vendég Sunderland felett az angol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában. A házigazdák immár hét meccs óta veretlenek a Premier League-ben.

Manchester City-Everton 1-1 (1-1)

Queens Park Rangers-Aston Villa 1-1 (1-1)

West Bromwich Albion-Stoke City 0-1 (0-0)

Bundesliga

Szalai Ádám 89. percben szerzett góljával nyert a Mainz a vendég Hannover ellen a német labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában.

A vendégeknél Huszti Szabolcs a 69. percben állt be, míg a hazaiak a 49. perctől emberhátrányban játszottak. A találkozót végigjátszó Szalainak ez volt a kilencedik találata a mostani idényben, így ismét - holtversenyben - a góllövőlista élére került.

Egy másik "magyar párharcot" is rendeztek délután: Stieber Zoltán együttese, az újonc Fürth hazai környezetben egygólos vereséget szenvedett Hajnal Tamás gárdájától, a Stuttgarttól. Stieber végig a pályán volt, míg Hajnalt a szünetben lecserélték.

A Werder Bremen háromgólos győzelmet aratott a Hoffenheim otthonában a német labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában.

A kieső helyen álló házigazdák sorozatban negyedik vereségüket szenvedték el a Bundesligában.

A Hamburg döntetlent játszott a Wolfsburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának zárómérkőzésén.

Bundesliga, 15. forduló:

VfL Wolfsburg-Hamburger SV 1-1 (0-1)

korábban:

1899 Hoffenheim-Werder Bremen 1-4 (0-2)

Bayern München-Borussia Dortmund 1-1 (0-0)

Bayer Leverkusen-Nürnberg 1-0 (1-0)

FC Augsburg-Freiburg 1-1 (1-1)

FSV Mainz-Hannover 96 2-1 (1-1)

Greuther Fürth-VfB Stuttgart 0-1 (0-1)

Schalke 04-Borussia Mönchengladbach 1-1 (0-0)

pénteken játszották:

Fortuna Düsseldorf-Eintracht Frankfurt 4-0 (2-0)

Primera División

A Barcelona hazai pályán négy góllal nyert az Athletic Bilbao ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában.

A katalánoknál Lionel Messi kétszer volt eredményes, így a legutóbbi három Aranylabda-szavazáson győztes argentin sztár már 84 találatnál jár 2012-ben, ezzel egyetlen gólra van Gerd Müller 1972-es rekordjától.

A nap krónikájához tartozik, hogy a Valencia vezetősége azonnali hatállyal menesztette az argentin vezetőedzőt, Mauricio Pellegrinót, miután a csapat 5-2-es vereséget szenvedett a Real Sociedadtól hazai pályán.

A címvédő Real Madrid kétgólos győzelmet aratott a vendég Atlético Madrid felett a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombati, fővárosi rangadóján. Az Európa Liga-címvédő Atlético vereségével hat pontra nőtt a listavezető FC Barcelona előnye a tabellán, míg a harmadik Real öt pontra megközelítette most legyőzött városi riválisát.

Megosztozott a pontokon a Granada és az Espanyol a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában.

Az utolsó előtti és az utolsó helyezett összecsapásán nem esett gól.

A Betis idegenben 3-2-re legyőzte a Deportivo La Corunát a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában.

A sevillai együttes így már negyedik a tabellán, míg a Deportivo visszacsúszott az utolsóelőtti helyre.

A Levante egy hajrában szerzett góllal pontot szerzett a Celta Vigo otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában.

A Real Mallorca a hajrában szerzett góllal ért el 1-1-es döntetlent a vendég Real Zaragoza ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában.

A Zaragoza magyar játékosa, Pintér Ádám a 89. percben csereként lépett pályára.

Primera División, 14. forduló:

Real Mallorca-Real Zaragoza 1-1 (0-1)

korábban:

Celta Vigo-Levante 1-1 (1-0)

Deportivo La Coruna-Real Betis 2-3 (0-2)

Serie A

A listavezető Juventus 3-0-ra legyőzte a városi rivális Torinót az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában.

A második helyezett Napoli a papírformát igazolva magabiztos győzelmet aratott a sereghajtó Pescara felett az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában.

A hazai csapat vasárnapi sikeréből Gökhan Inler és Edinson Cavani két-két góllal vette ki a részét. A Pescara az 57. perctől emberhátrányban játszott, három nápolyi találat ezután esett.

Tőzsér Dánielt már a 25. percben lecserélte edzője, ám a Genoa nélküle sem tudott felállni kétgólos hátrányából, s végül 4-2-re kikapott az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában.

A genovaiak 20 perc után már 2-0-ás vesztésre álltak a vendég Chievo ellen, s ugyan Tőzsér cseréje, Said gyorsan gólt szerzett, a csapat végül kikapott.

A délutáni meccseken a táblázat első felébe tartozó csapatok mindegyike nyerni tudott, igaz, egyik együttesnek sem volt könnyű dolga: a negyedik Internazionale csak egy öngóllal győzött a Palermo ellen, míg az ötödik Lazio 2-1-re verte a Parmát, a hatodik AS Roma pedig hátrányból fordítva nyert 3-1-re Sienában.

A Fiorentina hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Sampdoriával az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában.

20. Pescara 15 10-30 11

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.