Hengereltek kéziseink a BL-ben

2013-10-21
Az FTC és a Győr női, valamint a Veszprém férfi kézilabda csapata is könnyedén vette a hétvégi BL fordulókat.

Az FTC-Rail Cargo könnyedén legyőzte a vendég lengyel Lublint a női kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában, Dabason.

A két forduló után ötvenszázalékos ferencvárosiak 5-5-nél húztak el a nyeretlen Lublintól, és a 10. percben már 9-5-re vezettek. A 30 perc alatt ötször eredményes Tomori Zsuzsanna vezérelte magyar csapat könnyedén szórta a gólokat, a félidőben már 20-12 volt az állás. Szünet után még egyértelműbbé vált az FTC fölénye, az 50. percben tíz gól volt a különbség (31-21), a vége pedig lehengerlő hazai siker lett.

Női BL, B csoport, 3. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria - Lublin (lengyel) 40-25 (20-12)

a magyar csapat legjobb dobói: Kovacsicz 8, Tomori 7, Pena 5, Vérten 5, Zácsik 5

A negyedik körben is ez a két csapat találkozik, november 3-án Lublinban.

a csoport másik mérkőzésén:

Midtjylland (dán)-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 21-19 (8-11)

Az állás:

1. Midtjylland 6 pont

2. FTC 4

3. Buducnost Podgorica 2

4. Lublin 0

A címvédő Győri Audi ETO KC magabiztosan győzött a Thüringer HC vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában, így továbbra is százszázalékos.

A százszázalékos győriek hamar elhúztak 4-0-ra a német bajnoktól, majd Görbicz Anita révén tartották előnyüket, 5-12-nél pedig a Thüringer-edző időt kért. A kétszer is kilencgólos előnyhöz jutó magyarok végül 20-12-re hozták az első félidőt, Görbicz ekkor hét találatnál tartott. Szünet után egy hazai gólra hét győri érkezett, ezzel eldőlt az egyoldalú találkozó.

Női BL, A csoport, 3. forduló:

Thüringer HC (német)-Győri Audi ETO KC 25-33 (12-20)

Az állás:

1. Győr 6 pont

2. Thüringer 3

3. Hypo 2

4. Baia Mare 2

A Veszprém nagyon könnyedén, 11 góllal győzött a Croatia Zagreb otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójában, így továbbra is százszázalékos csoportjában.

A veszprémiek újabb sikerükkel magabiztosan, 3 pontos előnnyel vezetik az A csoportot.

Jól kezdte a mérkőzés a magyar bajnok, mely néhány perc után 3-0-ra, majd 5-2-re is vezetett. Ezt követően a hazaiak a 10. percben egy gólra zárkóztak fel, a folytatásban azonban nem tudtak ellenállni a veszprémi támadásoknak. Nagy Lászlóék hat gólt lőttek sorozatban, míg a zágrábiak egészen a 22. percig nem találtak kapuba. A félidő hajrájában is a Veszprém dominált, s végül hétgólos előnnyel mehetett pihenni (8-15). A fordulás után sem változott a mérkőzés képe, a magyar együttes kézben tartotta az összecsapást, s csak annyi volt a kérdés, hogy győzelmének aránya mekkora lesz: a találkozót végül 11 góllal nyerte Carlos Ortega csapata.