Fantasztikus döntetlen a Juve-Realon

2013-11-06
A címvédő Bayern München és a Manchester City a keddi játéknapon bebiztosította továbbjutását a labdarúgó BL csoportkörében.

A Juventus-Real Madrid mérkőzésen Casillas kapus már az első félidőben is többször megmentette csapatát, de a büntetővel ő sem tudott mit kezdeni. A Juventus ugyanis  tizenegyesből szerezte meg a vezetést: Vidal lőtte be a 42. percben.

A második félidő elején a Juventus a félpályánál eladta a labdát, Benzema lecsapott rá, átadta az egyedül kapura törő Ronaldónak, és ő nem hibázott (1-1). Lendületbe jött a Real, egy perccel később Xabi Alonso rúgta szét a kapufát, de a Juve sem adta meg magát, tehát a másik oldalon ismét Casillasnak kellett nagyot védenie.

Fantasztikus percek következtek: először egy madridi kontrából Bale nagy gólt lőtt, majd az olasz csapat szinte azonnal válaszolt: Caceres beadásából Llorente fejelt a madridi kapuba (2-2), és ez lett a végeredmény.

A Real Madrid így matematikailag még nem tagja a legjobb 16 mezőnyének. A csoport másik meccsén a Köbenhavn egy szépségdíjas találattal legyőzte a vendég Galatasarayt, tehát a második helyért még teljesen nyílt a küzdelem.

A címvédő Bayern München, valamint a Manchester City a keddi játéknapon bebiztosította továbbjutását.

A bajorok a Viktoria Plzen otthonában diadalmaskodva őrizték meg száz százalékos mérlegüket, míg az angol csapat hazai környezetben bizonyult jobbnak a CSZKA Moszkvánál úgy, hogy a duplázó és gólpasszt adó Agüero vezérletével 30 perc után már 3-0-ra vezetett. Negredo aztán triplázott a házigazdáknál.

A C csoportban az eddig hibátlan Paris Saint-Germain meglepetésre nem bírt a vendég Anderlechttel, Megyeri Balázs csapata, az Olimpiakosz pedig egygólos győzelmet aratott a Benfica ellen, így kedvező helyzetbe került a továbbjutást illetően. A magyar kapus a kispadról nézte végig az összecsapást.

Az A jelű négyesben ezúttal egyetlen gól sem született, a Manchester United Robin van Persie révén büntetőt hibázott a Real Sociedad otthonában.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:

Sahtar Donyeck (ukrán)-Bayer Leverkusen (német) 0-0

Real Sociedad (spanyol)-Manchester United (angol) 0-0

kiállítva: Fellaini (90., Manchester)

Az állás: 1. Manchester United 8 pont, 2. Bayer Leverkusen 7, 3. Sahtar Donyeck 5, 4. Real Sociedad 1

B csoport:

Juventus (olasz)-Real Madrid (spanyol) 2-2 (1-0)

g: Vidal (42., 11-esből), Llorente (65.), illetve Ronaldo (52.), Bale (60.)

FC Köbenhavn (dán)-Galatasaray (török) 1-0 (1-0)

g: Braaten (6.)

Az állás: 1. Real Madrid 10 pont, 2. Galatasaray 4 (6-10), 3. Köbenhavn 4 (3-8), 3. Juventus 3