Európa Liga - A csütörtöki program

2012-11-21
Csütörtökön a csoportkör ötödik fordulójával folytatódik a labdarúgó Európa Liga, melyben a Videoton a belga Genket fogadja, s ha győz, továbbjut a G csoportból.

 

    Európa Liga, csoportkör, 5. forduló:

    ------------------------------------

    G csoport:

VIDEOTON FC-Genk (belga) 19.00

Basel (svájci)-Sporting Lisboa (portugál) 19.00

    A csoport állása:

1. Genk 4 2 2 - 8-4 8 pont

2. Videoton FC 4 2 - 2 5-5 6

3. Basel 4 1 2 1 4-4 5

4. Sporting Lisboa 4 - 2 2 2-6 2

 

    A csoport:

Anzsi (orosz)-Udinese (olasz) 18.00

FC Liverpool (angol)-Young Boys (svájci) 21.05

    A csoport állása:

1. Anzsi 7 pont

2. FC Liverpool 6 (8-7)

3. Young Boys 6 (9-10)

4. Udinese 4 pont

 

    B csoport:

Atlético Madrid (spanyol)-Hapoel Tel-Aviv (izraeli) 21.05

Académica (portugál)-Plzen (cseh) 21.05

    A csoport állása:

1. Plzen 9 pont (9-3)

2. Atlético Madrid 9 (6-3)

3. Académica 4pont

4. Hapoel Tel-Aviv 1pont

 

    C csoport:

Borussia Mönchengladbach (német)-AEL Limasszol (ciprusi) 21.05

Olympique Marseille (francia)-Fenerbahce (török) 21.05

    A csoport állása:

1. Fenerbahce 10 pont,

2. Olympique Marseille 5 (9-7)

3. Borussia Mönchengladbach 5 (6-6)

4. AEL Limasszol 1 pont

 

    D csoport:

Newcastle United (angol)-Marítimo (portugál) 21.05

FC Bruges (belga)-Girondins Bordeaux (francia) 21.05

    A csoport állása:

1. Newcastle United 8 pont

2. Girondins Bordeaux 7 pont

3. FC Bruges 4pont

4. Marítimo 2 pont

 

    E csoport:

Steaua Bucuresti (román)-VfB Stuttgart (német) 21.05

Molde (norvég)-FC Köbenhavn (dán) 21.05

    A csoport állása:

1. Steaua Bucuresti 10 pont

 

2. VfB Stuttgart 5 pont

3. FC Köbenhavn 4 pont

4. Molde 3 pont

 

    F csoport:

PSV Eindhoven (holland)-Dnyipro (ukrán) 21.05

AIK Solna (svéd)-Napoli (olasz) 21.05

    A csoport állása:

1. Dnyipro 9 pont,

2. SSC Napoli 6 pont

3. PSV Eindhoven 4 (4-4)

4. AIK Solna 4 (4-8) 

 

    H csoport:

Rubin Kazany (orosz)-Internazionale (olasz) 18.00

Neftci (azeri)-Partizan Beograd (szerb) 18.00

    A csoport állása:

1. (és már továbbjutott) Internazionale 10 pont (9-4)

2. (és már továbbjutott) Rubin Kazany 10 (6-2)

3. Netfci 1 (1-5)

4. Partizan Beograd 1 (1-6)

 

    I csoport:

Sparta Praha (cseh)-Olympique Lyon (francia) 19.00

Hapoel Kiryat Shmona (izraeli)-Athletic Bilbao (spanyol) 19.00

    A csoport állása:

1. (és már továbbjutott) Olympique Lyon 12 pont

2. Sparta Praha 7 pont

3. Hapoel Kiryat Shmona 2 pont

4. Athletic Bilbao 1 pont

 

    J csoport:

Panathinaikosz (görög)-Maribor (szlovén) 19.00

Lazio (olasz)-Tottenham Hotspur (angol) 19.00

    Az állás:

1. Lazio 8 pont

2. Tottenham Hotspur 6 pont

3. Maribor 4 pont

4. Panathinaikosz 2 pont

 

    K csoport:

Rosenborg (norvég)-Rapid Wien (osztrák) 19.00

Metaliszt Harkiv (ukrán)-Bayer Leverkusen (német) 19.00

    Az állás:

1. (és már továbbjutott) Bayer Leverkusen 10 pont (8-0)

2. (és már továbbjutott) Metaliszt Harkiv 10 (7-2)

3. Rosenborg 3 pont

4. Rapid Wien 0 pont

 

    L csoport:

Helsingborg (svéd)-Levante (spanyol) 19.00

Hannover 96 (német)-Twente (holland) 19.00

    Az állás:

1. (és már továbbjutott) Hannover 10 pont

2. Levante 7 pont

3. Twente 3 pont

4. Helsingborg 1 pont

 

Forrás: MTI