Elődöntőben a brazil válogatott, de Neymar vb-jének vége

2014-07-05 FRISSÍTVE
A házigazdák válogatottja 2-1-re legyőzte Kolumbia csapatát a brazíliai labdarúgó-világbajnokság pénteki második negyeddöntőjében, ezzel 2002 után újra bejutott a legjobb négy közé. Neymart azonban hordágyon vitték le, a hírek szerint csigolyatörést szenvedett, és nem játszhat már ezen a tornán.

A brazilok a 2006-os és a 2010-es vb-n a negyeddöntőben kényszerültek búcsúra. A pénteki összecsapáson Thiago Silva már a 7. percben megszerezte a vezetést a házigazdáknak, és a 69. percben David Luiz látványos szabadrúgásgóljával növelték az előnyüket. A kolumbiaiak szépítő gólját a torna góllövőlistáját vezető James Rodriguez szerezte büntetőből.

Az első félidő 7. percében Neymar bal oldali szögletére Thiago Silva érkezett a hosszú oldalon, védője lemaradt róla, ő pedig három méterről térddel a hálóba juttatta a labdát (1-0).

A második játékrész 69. percében David Luiz végezhetett el szabadrúgást bő 30 méterről, s belsővel, mégis erőből pontos lövést eresztett a kapu bal felső sarkába (2-0).

A 80. percben Julio Cesar buktatta a tizenhatoson belülre betörő Baccát, ezért a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Rodriguez értékesítette magabiztosan (2-1).

Nagy lendülettel kezdte az összecsapást a brazil csapat, az első percekben nagyrészt a kolumbiaiak térfelén tartotta a labdát, s egy szöglet után, kihasználva a védelem hibáját, meg is szerezte a vezetést. A kolumbiai együttes a kapott gól után azonnal megpróbálkozott az egyenlítéssel, de rohama csak néhány percig tartott, utána ismét a házigazdák vették át az irányítást, többet birtokolták a labdát, s olykor szép akciókat is vezettek. Az első félidőben összességében jobban futballoztak a brazilok, így megérdemelten vonultak egygólos előnnyel a szünetre.

Fordulás után sem változott jelentősen a mérkőzés képe, az iram sem lett nagyobb, és a színvonal is közepes maradt. Rengeteg apró szabálytalanság jellemezte a játékot, a brazilok igyekeztek lassítani a kolumbiaiak futballját, utóbbiak pedig leginkább csak erőlködtek, komoly helyzetig nem jutottak el. Bő húsz perc elteltével aztán bekerült Julio Cesar kapujába a labda, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt, három perccel később pedig a házigazdák egy szépségdíjas szabadrúgással növelték az előnyüket. A kolumbiaiak a hajrá kezdetén tizenegyeshez jutottak, szépítettek, majd nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, de nem sikerült gólt szerezniük.

Neymar már nem léphet pályára a világbajnokságon

Csigolyatörést szenvedett a kolumbiaiak elleni pénteki negyeddöntőben Neymar, a brazilok sztárcsatárja, így a válogatottnak a labdarúgó-világbajnokság hátralévő részében nélkülöznie kell a játékost - jelentette be a csapat orvosa, Rodrigo Lasmar.

Mint mondta, a sérülés nem annyira súlyos, hogy műteni kelljen a játékost, de Neymar néhány hétig biztosan nem léphet pályára, mert a sérült testrészt mozdulatlan állapotban kell tartani. A futballistának a harmadik ágyékcsigolyája tört el.

Neymart a pénteki meccs vége felé hordágyon kellett levinni a pályáról, miután egy kolumbiai védő hátba térdelte.

Negyeddöntő:

Brazília-Kolumbia 2-1 (1-0)

Fortaleza, Castelao Stadion, 60 ezer néző, v: Carlos Velasco Carballo (spanyol)

gólszerzők: Thiago Silva (7.), David Luiz (69.), illetve Rodriguez (80., 11-esből)

sárga lap: Thiago Silva (64.), Julio Cesar (78.), illetve Rodriguez (67.), Yepes (69.)

Brazília:

Julio Cesar - Maicon, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Fernandinho, Paulinho (Hernanes, 86.) - Hulk (Ramires, 83.), Oscar, Neymar (Henrique, 88.) - Fred

Kolumbia:

David Ospina - Juan Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero - Juan Cuadrado (Juan Quintero, 80.), Fredy Guarin, Carlos Sanchez, Victor Ibarbo (Adrian Ramos, a szünetben) - Teofilo Gutierrez (Carlos Bacca, 70.), James Rodriguez