Az év legjobbjai: Krajcsák tizedszer, Berki és Sidi kilencedszer

2013-12-12
A magyar szövetségek megszavazták, kik a sportáguk legjobbjai ebben az évben.

 

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 47 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére. 

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között. 

Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk, aki tizedszer kapott helyet a legjobbak listáján, míg a sportlövő Sidi Péter és a tornász Berki Krisztián egyaránt kilencedszer nyert sportágában. 

Ugyancsak figyelemreméltó a birkózó Sastin Marianna nyolcadik, illetve a kalapácsvető Pars Krisztián hatodik elsősége. 

A Magyar Kézilabda Szövetség csak a december 22-én záruló női világbajnokság után közli a női és férfi legjobbakat.

 

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

 

Asztalitenisz: 

Lakatos Tamás (KSI SE) 1.

Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 2.

 

Autósport:

Szabó Krisztián (X-Lavina Pap-Motor SE) 1.

Nyirfás Julianna (Eurosol Racing Team Hungary SE) 2.

 

Atlétika: 

Pars Krisztián (Dobó SE) 6.

Orbán Éva (VEDAC) 3.

 

Birkózás: 

Lőrincz Tamás (Cegléd) 3.

Sastin Marianna (Vasas SC) 8.

 

Cselgáncs: 

Bor Barna (Atomerőmű SE) 3.

Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 4.

 

Curling:

Kiss Zsolt (Westbay SC) 2.

Palancsa Dorottya (UTE) 2.

 

Darts:

Bezzeg Nándor (PRO Darts Hungary KSE) 8. és Melisek Zsolt (Pestújhelyi SC) 1.

Ihász Veronika (Győri Darts Club) 3.

 

Erőemelés: 

Fekvenyomó szakág: Kovács Eszter (MMG GROUP DEO Szeged) 1., Sebestyén Tamás (Sebi Gym SE Isaszeg) 1.

Erőemelő szakág: Köteles Mária (MMG GROUP DEO Szeged) 1., ifj. Nemesházy János (Avas TK Miskolc) 1.

 

Evezés: 

Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club) 3.

Gyimes Krisztina (Danubius NHE/University of California at Los Angeles) 2.

 

Fallabda: 

Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia SE) 10.

Szombati Edina (Alba-Török Squash Egyesület) 6.

 

Floorball:

Pfneiszli Péter (SZPK-Nokia Komárom) 1.

Radácsi Brigitta (Phoenix Fireball SE, FB Riders DBR) 2.

 

Golf: 

Zilahy Csaba (Birdland Golf Ú Country Club) 1.

Turkovics Ilona (Budapest Highland Golf Club) 1.

 

Gó:

Mérő Csaba (Első Magyar Gó Egyesület Pestújhely) 

Pocsai Rita (Origo Egyesület Székesfehérvár)

 

Hódeszka:

Szigeti Viktor 

Gyarmati Anna

 

Íjászat:

Kakas István (MALÉV SC, csupasz íj) 1.

Jakab Gabriella (Alibi Íjász Klub, csigás íj) 1.

 

Jégkorong: 

Bartalis István (Troja-Ljungby, svéd) 1.

Huszák Alexandra (Fakel Korkino, orosz) 3.

in-line: Kiss Ákos (Győri ETO HC) 1.

 

Kajak-kenu:

Vajda Attila (EDF Démász-Szeged) 6.

Kozák Danuta (UTE) 3.

 

Karate:

S. Kovács Ádám (MTK) 9.

Tóth Beatrix (Arashi SE) 1.

 

Kerékpár: 

férfi országúti: Lovassy Krisztián (Utensilnord-Ora24.eu) 3. és Kusztor Péter (Utensilnord-Ora24.eu) 3.

férfi pálya: Lovassy Krisztián (BVSC) 1.

női országúti: Király Mónika (Squadra Scappatella) 1.

női pálya: Kercsó-Magos Zsuzsanna (BVSC) 2.

férfi teremkerékpár: Schön Martin (Bokodi SE) 1.

női teremkerékpár: Zagyvai Anita (Romhányi SE) 1.

BMX: Bujáki Bence (Veszprémi Spartacus SE) 1.

 

Kosárlabda:

Hanga Ádám (Laboral Kutxa Vitoria) 3.

Fegyverneky Zsófia (Uniqa Euroleasing Sopron) 3.

 

Labdarúgás: 

Bogdán Ádám (Bolton Wanderers) 2.

Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg) 4.

Rábl János (futsal, Mezei-Vill Berettyóújfalu) 1.

Szabó Boglárka (futsal, Astra Kiskunfélegyháza) 1.

Ughy Márk (strandlabdarúgás) 1.

 

Lovassport: 

Lázár Vilmos (Lázár Lovaspark) 5.

 

Motoros vízisport:

jet-ski: Kasza György (SZE)

motorcsónak: Hencz Róbert (Vő Racing Team) és Tábori Áron (Dunaújvárosi Vízi SC)

 

Műugrás: 

Kormos Gyöngyvér Villő (RLSE) 1.

Férfiversenyzőt idén nem jelölt a szövetség

 

Ökölvívás: 

Harcsa Zoltán (Unió Sport Kispest SE) 2.

Szatmári Petra (Felsővárosi Ökölvívó SE Baja) 1.

 

Öttusa:

Marosi Ádám (BHSE) 5.

Földházi Zsófia (KSI SE) 1.

 

Rögbi: 

XV: Nagyhegyesi Szabolcs (Kecskeméti Atlétikai Rugby Club) 1.

7-es férfi: Teisenhoffer László (SZVISE Battai Bulldogok RK) 2.

7-es női: Fehér Csilla (SZVISE Battai Bulldogok RK) 3.

 

Röplabda: 

Sándor Renáta (SVS Post Schwechat) 2.

Geiger András (Fino Kaposvár) 2.

 

Sakk: 

Balogh Csaba (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram Sakk Klub) 1.

Hoang Thanh Trang (Honvéd Auróra Sportegyesület) 1.

 

Sí:

alpesi:

Farkas Norbert (Rozmaring SE) 3.

Miklós Edit (MTK) 2.

sílövészet:

Gombos Károly (Panoráma SE) 3.

Szőcs Emőke (Halihó SE) 1.

sífutás:

Szabó Milán (Mátra SE) 2.

Szőcs Emőke (Halihó SE) 1.

síugrás:

Szilágyi Ákos (Kőszegi SE) 3.

szabadstílus:

Lukács Trso (Freestyle SE) 1.

 

Sportlövészet:

Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 9.

Veres Kata (BHSE) 1.

 

Súlyemelés

Nagy Péter (Szegedi EAC) 4.

Magát Krisztina (Testvériség SE) 4.

 

Szektorlabda: 

szektorlabda: Pákai György (Szegedi ALC) 1.

12 érintéses: Farkas Gábor (Tiszavasvári SE) 1.

 

Szörf: 

Nikl András (Magyar Szörf Akadémia SE) 2. és Varga Gábor (SurfCore Szörfbázis) 1.

Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia SE) 2.

 

Szumó: 

Makai Erika (Szolnoki MÁV SE) 3.

Sárosi János (Érdi Spartacus SC) 1.

 

Tájfutás: 

Lenkei Zsolt (Tipo Tájfutó és Környezetvédő Egyesület) 3.

Szerencsi Ildikó (Szegedi Vasutas SE) 3.

 

Teke: 

Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 2.

Kiss Norbert (Szegedi TE) 6.

 

Tekvondó: 

Kotsis Edina (UTE) 8.

 

Tenisz: 

Fucsovics Márton (NYVTC) 1.

Babos Tímea (MTK) 2.

 

Tollaslabda:

Tóth Henrik (Multi Alarm SE) 8.

Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 2.

 

Torna: 

Berki Krisztián (UTE) 9.

Makra Noémi (TC Békéscsaba) 1.

ritmikus gimnasztika: Vass Dóra (Óbuda Kalász RG TC) 5.

gumiasztal: Törő Máté (Pattanj SE) és Csánicz Laura (Ajkai Trampolin SE) 1.

akrobatikus torna: Ferenczy Fanni, Szabados Viktória, Varró Emese (Érdi Torna Club) 1.

 

Triatlon: 

Tóth Tamás (Budaörsi TKE) 1.

Vanek Margit (Budaörsi TKE) 3.

 

Úszás: 

Gyurta Dániel (UTE) 5.

Hosszú Katinka (Vasas SC) 3.

 

Versenytánc: 

versenytánc: László Csaba és Páli Viktória (Szilver TSE, Szentes) 2. 

akrobatikus rock and roll: Czanik László és Bujtor Sára (RÓK And Roll SE, Budapest) 1.

 

Vitorlázás: 

Vezér Károly (Balatonfüredi Yacht Club) 1.

Érdi Mária (Balatonfüredi Yacht Club) 1.

 

Vívás:

Boczkó Gábor (BHSE) 4.

Szász Emese (Vasas SC) 2.

 

Vízilabda: 

Varga Dániel (Primorje Rijeka) 2.

Keszthelyi Rita (Orizzonte Catania) 2.

 

Forrás: MTI

Címkék: sportesemény,