Az Európa Liga csütörtöki programja

2012-12-05
Csütörtökön zárul a második számú európai kupasorozat csoportköre, melyben a Videoton a portugál Sporting Lisboa otthonában harcol a továbbjutásért a G csoportban.

 

Európa Liga, csoportkör, 6. forduló:

 

G csoport:

Sporting Lisboa (portugál)-VIDEOTON FC 21.05

Genk (belga)-Basel (svájci) 21.05

A csoport állása:

1. Genk 5 3 2 - 9-4 11 pont - továbbjutott

2. Basel 5 2 2 1 7-4 8

3. Videoton FC 5 2 - 3 5-6 6

4. Sporting Lisboa 5 - 2 3 2-9 2

 

A csoport:

Young Boys (svájci)-Anzsi (orosz) 19.00 

Udinese (olasz)-FC Liverpool (angol) 19.00

A csoport állása:

1. (és továbbjutott) Anzsi 10 pont, 2. FC Liverpool 7 (10-9), 3. Young Boys 7 (11-12), 4. Udinese 4

 

B csoport:

Hapoel Tel-Aviv (izraeli)-Académica (portugál) 19.00 

Plzen (cseh)-Atlético Madrid (spanyol) 19.00

A csoport állása:

1. (és továbbjutott) Atlético Madrid 12 pont, 2. (és továbbjutott) Plzen 10, 3. Académica 5, 4. Hapoel Tel Aviv 1

 

C csoport:

AEL Limasszol (ciprusi)-Olympique Marseille (francia) 19.00 

Fenerbahce (török)-Borussia Mönchengladbach (német) 19.00

A csoport állása:

1. (és továbbjutott) Fenerbahce 13 pont, 2. (és továbbjutott) Borussia Mönchengladbach 8, 3. Olympique Marseille 5, 4. AEL Limasszol 1

 

D csoport:

Marítimo (portugál)-FC Bruges (belga) 19.00 

Girondins Bordeaux (francia)-Newcastle United (angol) 19.00

A csoport állása:

1. (és továbbjutott) Girondins Bordeaux 10 pont, 2. (és továbbjutott) Newcastle United 9, 3. FC Bruges 4, 4. Marítimo 3

 

E csoport:

VfB Stuttgart (német)-Molde (norvég) 19.00 

FC Köbenhavn (dán)-Steaua Bucuresti (román) 19.00

A csoport állása:

1. Steaua Bucuresti 10 pont, 2. VfB Stuttgart 8, 3. FC Köbenhavn 7, 4. Molde 3

 

F csoport:

Dnyipro (ukrán)-AIK Solna (svéd) 19.00 

Napoli (olasz)-PSV Eindhoven (holland) 19.00

A csoport állása:

1. (és továbbjutott) Dnyipro 12 pont, 2. (és továbbjutott) Napoli 9, 3. PSV Eindhoven 4 (5-6), 4. AIK Solna 4 (5-10)

 

H csoport:

Internazionale (olasz)-Neftci (azeri) 21.05 

Partizan Beograd (szerb)-Rubin Kazany (orosz) 21.05

Az állás:

1. (és továbbjutott) Rubin Kazany 13 pont, 2. (és továbbjutott) Internazionale 10, 3. Neftci 2 (2-6), 4. Partizan Beograd 2 (2-7)

 

I csoport:

Olympique Lyon (francia)-Hapoel Kiryat Shmona (izraeli) 21.05 

Athletic Bilbao (spanyol)-Sparta Praha (cseh) 21.05 

Az állás:

1. (és továbbjutott) Olympique Lyon (francia) 13 pont, 2. (és továbbjutott) Sparta Praha (cseh) 8, 3. Athletic Bilbao 4, 4. Hapoel Kiryat Shmona 2

 

J csoport:

Maribor (szlovén)-Lazio (olasz) 21.05 

Tottenham Hotspur (angol)-Panathinaikosz (görög)

Az állás:

1. (és továbbjutott) Lazio 9 pont, 2. Tottenham Hotspur 7, 3. Panathinaikosz 5, 4. Maribor 4

 

K csoport:

Rapid Wien (osztrák)-Metaliszt Harkiv (ukrán) 21.05 

Bayer Leverkusen (német)-Rosenborg (norvég) 21.05

Az állás:

1. (és továbbjutott) Metaliszt Harkiv 13 pont, 2. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 10, 3. Rosenborg 6, 4. Rapid Wien 0

 

L csoport:

Levante (spanyol)-Hannover 96 (német) 21.05 

Twente (holland)-Helsingborg (svéd) 21.05

Az állás:

1. (és továbbjutott) Hannover 96 11 pont, 2. (és továbbjutott) Levante 10, 3. Twente 4, 4. Helsingborg IF 1

 

Forrás: MTI

 

Címkék: labdarúgás,