A címvédő Djokovic kiesett az Australian Openen

2014-01-22
Stanislas Wawrinka legyőzte a címvédő és négyszeres bajnok Novak Djokovicot az ausztrál nyílt teniszbajnokság keddi negyeddöntőjében. A szerb teniszezőt tavaly ugyancsak öt szettben verte meg Djokovic a 16 között.

A sorozatban 15. Grand Slam-elődöntőjére készülő szerb játékos 1-2-es szetthátrányból még kiegyenlített, de az utolsó felvonásban 7:8-nál, saját adogatásánál megremegett a keze. Tavaly a küzdelmük 5 óra 2 percig tartott - az volt az év leghosszabb GS-meccse -, majd a szeptemberi US Openen a négy között Djokovic ismét öt szettben bizonyult jobbnak lausanne-i riválisánál. A Boris Becker által edzett belgrádi játékos 28 győzelem után kapott ki - legutóbb a US Open szeptemberi fináléjában maradt alul -, a Melbourne Parkban pedig egyhuzamban 25 sikernél tartott.

"Nagyszerű bajnok, soha nem adja fel - mondta a meccs után riválisáról Wawrinka. - Nagyon-nagyon-nagyon boldog vagyok. Miután két Grand Slam-tornán is öt szettben kaptam ki tőle, nagyon örülök, hogy most sikerült győznöm. Nagyszerű érzés."

"Azt hiszem, ezen a pályán éltem át a legnagyobb izgalmakat teniszkarrierem során - fogalmazott Djokovic. - Ezek azok a mérkőzések, amelyekért dolgozunk, élünk, edzünk. Sajnos, a végén valakinek veszítenie kell. Idén ez én voltam. Kikaptam egy jobb játékostól."

Wawrinka élete második GS-elődöntőjében a cseh Tomas Berdychhel találkozik, aki ellen 7/5-re vezet a különpárharcukban.

A junioroknál az egyesben a nyitókörben kiesett Stollár Fanny párosban a brit Isabelle Wallace-szal az oldalán bejutott a második fordulóba, miután döntő rövidítésben legyőzte a Jana Fett, Margot Yerolymos horvát, francia duót.

junior páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Stollár Fanny, Isabelle Wallace (magyar, brit, 5.)-Jana Fett, Margot Yerolymos (horvát, francia) 3:6, 6:3, 12-10