A Serie A hétvégi eseményei

2013-02-04
Összefoglaló az olasz labdarúgó bajnokság 23. fordulójának hétvégi eseményeiről.

Otthon kapott ki nagyon a Roma - A félidő még 1-1 volt, aztán 4-2-re nyert a vendég Cagliari.

Az első félidőben egy-egy gól esett, a második játékrész elején azonban a hazaiak kapusa egy középre ívelésnél beejtette a kapuba a labdát, ezzel előnybe kerültek a szardíniaiak, akik aztán még kétszer eredményesen fejeztek be egy támadást. A végeredmény a 94. percben alakult ki.

A fővárosi csapatban Francesco Totti gólt lőtt, így immár 223 találatnál jár az olasz élvonalban, s mindössze kettővel marad el a Serie A örök góllövőlistáján második helyen álló, pályafutását éppen az AS Románál befejező svéd Gunnar Nordahltól. A listát Silvio Piola vezeti 274 góllal.

A Napoli hazai pályán két góllal nyert a Catania ellen, sikerével pedig pontszámban utolérte a listavezető Juventust.

A listavezető Juventus egygólos győzelmet aratott Veronában, a Chievo vendégeként.A torinóiak eltiltott vezetőedzőjük, Antonio Conte nélkül léptek pályára, és sikerüknek köszönhetően változatlanul három pont előnnyel vezetik a tabellát a Napoli előtt.

A harmadik Lazio Tőzsér Dániel Genoájától, míg a negyedik Internazionale a sereghajtó Sienától kapott ki. A magyar középpályás nem lépett pályára a genovai találkozón, amelyen együttese hiába vezetett már 2-0-ra is, a rómaiak a 82. percben egyenlíteni tudtak. A hazai bravúr mégsem maradt el, miután Rigoni a 94. percben megszerezte a győztes találatot. A Genoa sikerével a 18., kieső helyről előrelépett a 17. pozícióba.

Az Inter ugyan az első félidő közepén még néhány másodperc után egyenlíteni tudott a sienai vezetőgólt követően, pár perccel később azonban Sestu gyönyörű találatával már ismét a hazaiak vezettek. A meccs aztán tulajdonképpen az 55. percben eldőlt, amikor előbb Cristian Chivu piros lapot érően szabálytalankodott az Inter 16-osán belül, majd a büntetőt Rosina értékesítette. A Siena ezzel pontszámban utolérte, s jobb gólkülönbségével meg is előzte az Atalantával szemben alulmaradt Palermót.

A Lazio hátránya így kilenc, míg az Interé 12 pontra nőtt a listavezető Juventus mögött.

A héten a Manchester Citytől az AC Milanba szerződött Mario Balotelli rögtön az első mérkőzésén két gólt szerzett, a milánói piros-feketék a 23. fordulóban 2-1-re verték a vendég Udinesét. A botrányairól is ismert olasz csatár először a 25. percben talált be a kapuba, majd a meccs véghajrájában büntetőből volt eredményes.