A Juventus Rómába, a Napoli Milánóba megy

2013-04-12
Az éllovas Juventus az ötödik álló Lazio, a második Napoli pedig a harmadik AC Milan otthonában vendégeskedik a Serie A 32. fordulójában.

A Bajnokok Ligájától a Bayern Münchentől elszenvedett kettős vereség nyomán szerdán elbúcsúzott Juventus a hazai bajnokságban hat meccs óta veretlen és legutóbbi négy mérkőzését megnyerte, így a nála eddig húsz ponttal kevesebbet szerzett, az Európa Ligából csütörtökön kiesett Lazio ellen is favorit.

A három meccsre eltiltott Mario Balotelli nélkül felálló Milan a BL-indulás szempontjából kulcsfontosságú mérkőzésen fogadja a Napolit, amely jelenleg négypontos előnnyel áll a tabella második helyén. Az olasz bajnokságból automatikusan csak az első két helyezett szerepelhet a BL következő idényében, a harmadik már a selejtező rájátszásában kénytelen bekapcsolódni a küzdelmekbe.

A hatodik Internazionale, amely a múlt hétvégén 3-1-es vezetésről kapott ki hazai környezetben 4-3-ra az Atalantától, ezúttal a Cagliari vendége lesz. Ehhez azonban nem kell Szardíniába utaznia, ugyanis a mérkőzésnek Trieszt ad otthont, mivel a rivális gárda stadionproblémák miatt semleges pályán játssza hazai találkozóit.

20. Pescara 31 22-63 21

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.