A Barcelona nyerte Madridban az El Clásicót

2014-03-24
A vasárnap esti spanyol bajnoki meccsen a Barcelona 4-3-ra győzött a Real Madrid otthonában.

A Barcelonának mindenképpen győznie kellett, hogy versenyben maradjon a bajnoki címért, hiszen a listavezető 70 pontos Realtól négy ponttal lemaradva állt a harmadik helyen.

A hetedik percben megszerezte a vezetést a Barcelona egy gyors támadással: Messzi passzolt, Iniesta hét méterről bevágta. Majd jött egy madridi kísérlet, aztán az újabb nagy helyzet megint a Barcelonáé volt, de Messi mellé rúgta. Kb. onnan, ahonnan Iniesta be.

A 20. percben egyenlített a házigazda: Benzema erős fejesét Valdés kapus nem tudta védeni. Alig öt percet kellett várni a madridi fordításra: a védők által magára hagyott Benzema szerezte meg a vezetést. És nem sokkal később majdnem meglett a nagyszerű formában lévő francia mesterhármasa, de Piqué mentett a gólvonalról.

Félelmetes volt az iram, még a szünet előtt egyenlített Messi, és Benzema is villant egyet, de most mellé ment a fejese.

A második félidő sem volt csendesebb. Kezdetnek Ronaldo kiküzdött és berúgott egy tizenegyest: 3-2-re vezetett ezzel a Real. Aztán, mintegy válaszként, a másik oldal tizenhatosán belül Neymar akadt fent Sergio Ramoson; ez is tizenegyest ért, Messi pedig berúgta (3-3). Ráadásul Ramos piros lapot kapott.

És még maradt büntető a meccsben: Iniestát ledarálta a madridi védelem, végül Xabi Alonso lábbal is besegített, és ezt a tizenegyest is Messi rúgta be, ezzel lett mesterhármasa.

Ennyi feszültség után az utolsó percekben a meccsnek inkább az utcaiharcos jellege dominált, de győzött a Barcelona 4-3-ra, így már csak egy pont a hátránya a Real mögött.

Primera División, 29. forduló:

Real Madrid-Barcelona 3-4 (2-2)

Gólok: Benzema (20., 24.), Ronaldo (55., tizenegyesből), illetve Iniesta (7.), Messi (42., 65, 84. mindkettő tizenegyesből)